single-image

WhatsApp Kullanıcıları Artık Bitcoin (BTC) ve Litecoin (LTC) Gönderebilir ve Alabilir

Son habere göre artık WhatsApp kullanıcılarının , Lite.Im botu sayesinde popüler mesajlaşma platformu WhatsApp üzerinden Bitcoin (BTC) ve Litecoin (LTC) gönderip alabilecekleri açıklandı.

Bu kripto mesajlaşma servisinden yeni çıkarılan bir bot, sanal para birimlerini gündelik insanlara daha da yakınlaştırmak için kripto para birimi işlem işlemini basitleştirmeye yönelik en son girişimdir.

Popüler mobil mesajlaşma platformu, uygulamayla entegre olacak yeni bir ödeme hizmetinin yanı sıra kendi kripto parasını yayınlayacağı söylenen Facebook’a ait . Sadece hatırlatma için, Facebook kripto para birimi ödemelerini mesajlaşma servislerine entegre edeceklerini söyledi . Bu, Facebook’un tamamına sahip olduğu üç uygulamayı içerir – Messenger, WhatsApp ve Instagram.

WhatsApp ile Bitcoin göndermek ve almak aslında oldukça basittir. Kullanıcının Lite.Im WhatsApp botunu eklemesi ve ekrandaki talimatları izlemesi gerekir. BTC ve LTC gönderip almanın yanı sıra kullanıcılar için de çeşitli farklı seçenekler var.

Bu servis aynı zamanda insanların bir tavsiye programı aracılığıyla şifreli para kazanmalarına da olanak sağlıyor. Kullanıcıların varsayılan kripto paraları ayarlamasının yanı sıra tercih ettikleri dili ve şifreyi seçmelerini sağlayan seçenekler de vardır. Halen iki varsayılan dil İngilizce ve İspanyolcadır. Servis ayrıca , Zulu Republic platformundaki yerel simge olan Ether (ETH) ve ZTX’in gönderilmesini ve alınmasını da destekliyor .

Ancak bu Lite.Im için bir haber değil. Şirket , kullanıcılarının doğrudan Facebook Messenger, Telegram veya kredi kartı veya bankamatik kartı ile SMS yoluyla şifreli para satın almalarını sağlayan entegre hizmetlere sahiptir . SMS tabanlı kripto para birimi işlemleri, ABD ve Kanada’da temel SMS özelliklerine sahip tüm kullanıcılar için kripto para birimi işleminin tüm sürecini basitleştirmeyi umuyor.

Şirkete göre, “sosyal mesajlaşma”, daha geniş kripto para biriminin benimsenmesinin önemli bir bileşenidir. Yalnızca WhatsApp, dünyanın hemen her köşesinde 1,5 milyardan fazla kullanıcıya sahip.

Güneydoğu Asya ve Afrika’daki yerlerde mobil para işlemleri daha kolay hale geldiğinde, daha fazla bankacı ve bankasız insanın ödeme kanallarına daha fazla erişme olasılığı vardır.

Bu uygulamaların tümü basit iletişim kanallarından çevrimiçi sosyal yaşamın merkezi merkezlerine doğru gelişmiştir. Özellikle genç nesiller için insanlar sonsuz besinler ve zaman çizelgeleri arasında gezinirken daha az zaman harcıyorlar ve hem bire bir hem de grup sohbetlerinde giderek daha fazla zaman atıyorlar.

Zulu Republic’nden, sosyal mesajlaşmanın patladığını ve hatta birkaç yıldır geleneksel sosyal medya platformlarının büyümesini geride bıraktığının farkında olduklarını söylediler.

Facebook hala toplam kullanıcılar açısından tartışmasız platformlar kralı olsa da, Messenger ve WhatsApp bu yıl iki kat daha hızlı büyüdü.

Bununla birlikte, son saldırıdan sonra Whatsapp’ın asla yeterince güvende olmayacağına dair endişeler var.
Sadece size hatırlatmak için, Facebook’un 180’den fazla ülkede 1,5 milyar kullanıcılı popüler mesajlaşma uygulaması, korsanların casus yazılımları gizlice, iOS ve Android akıllı telefonlara sadece bir telefon konuşması kullanarak Whatsapp kullanarak yükleyebilecekleri saldırı altındaydı.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz