single-image

Bitcoin (BTC) Sizi Zengin Edebilir mi?

Son piyasa düşüşünü bir yana bırakalım. Son on yılda kazançlara bakarsanız, Bitcoin (BTC) hala Altın, Dolar & P500, Silver, Oil ve diğerleri arasında yatırım yapacak en iyi varlık gibi görünüyor.

Elbette satın alma zamanı yatırım yapılacak para için önemli bir zamandır, ancak bir varlığın fiyatına yakından bakmak daha iyi ve tutarlı bir karar vermenize yardımcı olacaktır.

Örneğin, Aralık 2017’de, Bircoin’in zirve yaptığı 20 bin dolara yaklaştığında Bitcoin fiyatının en üstünde aldıysanız, bu kötü bir karar olacaktır. Ancak uzun vadede, geçerli bir giriş noktası olabilir.

Bir çok kripto yorumcusu, Bitcoin fiyatının yıl sonuna kadar, belki de 30.000 – 50.000 Dolar aralığında, tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacağını söylüyor . Aralık 2017’de satın almış olsaydınız bile, bu hala size % 50 ile % 150 arasında bir getiri sağlayacaktır.

Tabii ki, bu sadece bir spekülasyondur, bu yüzden lütfen Bitcoin ömür boyu fiyatlandırmayı, uçuculuğunu ve popüler esnekliğini bilerek, yalnızca gerçeklikten çok uzak olmayan bir olasılık olarak kabul edin. Daha ayakları yere basan hesaplar yaparak, riske atabileceğiniz miktarlar ile yatırım yapın.

Öncelikle piyasayı izlerseniz, yıllar içinde ne zaman girip ne zaman çıkacağınızı veya “HODL” olmayı bilirsiniz. Örneğin, Ocak 2017’de satın almış olsaydınız, fiyat 750 doların biraz üstünde olurdu. Aynı yılın sonunda % 2500 kazanç elde etmiş mümkün olabilirdi.

Elbette, daha gerçekçi bir şekilde, Bitcoin milyonerlerinin muhtemelen kripto para birimini satın almaları halinde, 2013 ile 2016 arasında, fiyat aralığı 100 ile 300 Dolar arasında olduğunda kripto para birimini satın almamış olmanız durumunda. Fiyat daha sonra ciddi ölçüde düşerek 2014 ve 2015 yıllarının en uzun Bitcoin ayı piyasasına neden oldu.

Daha sonraki döneme kadar elinizde tuttuğunuz zaman. 300 Dolar fiyatından alınmış BTC % 6500 getiri elde etmiş olacaksınız! Bitcoin milyonerleri bu şekilde doğmuştur.

Çoğu insan fırsatın henüz bitmediğine inanıyor. Geçmişte 20x yükselişler gördük, neden onları bir daha görmeyelim? Bir sonraki boğa piyasasının Bitcoin fiyatı üzerinde daha etkili olmayacağını ve 20x, 30x veya daha fazla vereceğini kim söyleyebilir?

Bitcoin fiyatının önümüzdeki 2 ila 5 yıl içinde 100.000 ila 1.000.000 Dolar arasında olacağına inananlar var. Mayıs 2020’de yarılama olayı Bitcoin blok zincirinde gerçekleşecek ve bu da varlığın olduğundan daha az olması anlamına gelecek. Bunun anlamı, bir blokta çıkartılan Bitcoin sayısının mevcut 12.5’ten 6.25’e düşürüleceğidir. Arzın azalması, bir varlığı her zaman doğası gereği daha arzu edilir kılar.

Sonuç olarak kripto para birimine yatırım yaparken tüm riskleri göze almanız gerekmektedir, sonucunda kazanabileceğiniz para için deyip değmeyeceğine siz karar vereceksiniz. Yatırımınızı yaparken konuya hakim olmaya özen gösteriniz, Sizlere tavsiye vermiyor sadece konu hakkında bilgi sahibi yapıyoruz.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz