single-image

Bittrex, Tezgah Üstü (OTC) Alım Satım Masası Başlatıyor

ABD Kripto Borsası Bittrex, tezgah üstü (OTC) alım satım masası başlatıyor.

Şirket, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, onaylı müşterilerin “hızlı ve kolay bir şekilde varlıklarını almasını sağlamayı” sağlayacak olan yeni hizmet, borsa tarafından hali hazırda sunulan yaklaşık 200 kripto parayı destekleyeceğini belirtti. OTC masası, büyük işlemler için “genellikle 250.000 ABD Doları veya daha büyük” “garantili fiyatlandırma” sağlayacaktır.

OTC işlem masaları, alış ve satış emirlerinin bir emir defteri ile eşleştirildiği döviz ticaretinin aksine, iki taraf arasındaki doğrudan işlemleri kolaylaştırıyor.

Bittrex, masanın Pazartesi günü saat 18: 00’e kadar canlı yayın yapmayacağını belirtti. Açıklamada, CEO Bill Shihara, yeni teklifi “oyunu değiştiren bir ticaret seçeneği” olarak nitelendirdi ve Bittrex’in yeni platformda sunmayı düşündüğü belirteçlerin sayısını açıkladı.

Bittrex, Coinbase ve Poloniex de dahil olmak üzere OTC ticaret masalarının açılışında ABD merkezli diğer borsalara katılıyor.

Coinbase’in OTC servisi kurumsal müşterileri için geçerli olacak, ancak hizmet şu anda Coinbase Prime müşterileriyle sınırlı , bu da diğer ticari fonlarla ticaret yapan finansal kurumlar anlamına geliyor.

Benzer şekilde Poloniex, geçtiğimiz çeyrekte, ana şirketi Circle’ın mevcut Circle Trade ürününün tepesinde kurumsal hesaplar sunmaya başladı. Circle Trade, kurumsal müşterilere geçen ay sınırlı sayıda ticari çift sunmaktadır. Katılmak isteyen herhangi bir müşterinin minimum sipariş büyüklüğü 250.000 ABD Doları da vermesi gerekir .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz