single-image

Western Union, Thunes ile Stellar Blockchain Kullanacak

Western Union, müşterilerine daha önce küresel olarak doğrudan mobil cüzdanlara para transfer etme imkanı sağlamak için eskiden TransferTo olarak bilinen bir sınır ötesi ödeme ağı olan Thunes ile bir ortaklık kurdu.

Ripple ile son işbirliğinden sonra, Western Union şimdi ağını geliştirmek ve gelişmekte olan pazarlarda daha fazla değer sağlamak için sınır ötesi bir ödeme ağı olan Thunes ile ortaklığa başlıyor.

Temmuz 2018’den bu yana Stellar.org’un ortağı olan Thunes, Western Union’a, Stellar’ın dağıtılmış defterini, anında bankalar ve ödeme yolları arasında doğrudan geçiş yapma, yerleştirme ve yürütme elde etmek için anında temizleme, düzenleme ve uygulama elde etme olanağı sağlayacak.

Western Union Küresel Hesap Ödeme Ağı Başkanı FinExtra ile konuşan Sobia Rahman, şirketin hesap ödeme portföyünü sürekli olarak genişlettiğini ve geliştirdiğini ve müşterilerine banka hesapları, kartlar veya mobil cüzdanlar dahil olmak üzere birden fazla ödeme seçeneği sağladığını söyledi.

‘Amacımız, mobil işlemlere özel bir odaklanma ile dijital para transfer hizmetlerini daha erişilebilir hale getirmektir.’

Western Union’ın basın açıklamasına göre, Western Union ve Thunes arasındaki işbirliği, müşterilerin, özellikle de geleneksel finansal hizmetlere erişimi olmayanlar için, sonunda mobil kullanım gibi mobil cüzdanlar gibi alternatif ödeme çözümlerine bağlanarak daha fazla finansal erişim sağlayacak. küresel ölçekte daha iyi finansal katılım. ‘

Thunes CEO’su Steve Vickers, “Müşterilerine küresel erişim sağlamak için Western Union ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

“Ödeme platformumuz, ödeme sağlayıcılarını global olarak kesintisiz bir şekilde birbirine bağlar ve çeşitli ödeme sistemleri arasında birlikte çalışabilirliği sağlar ve geniş ağlarımızı kullanarak Western Union müşterileri artık sınır ötesi para gönderirken daha fazla esnekliğe sahip olacaklar.”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz