single-image

Binance KYC Dolandırıcıların Binlerce Kullanıcı Verisini Çaldığını Reddetti

Binance Kripto Para Borsası “Binlerce KYC kullanıcısı verisinin” Telegram’da saldırıya uğradığı iddia edildi.

Başlıca katılımcı kullanıcılarının ciddiyeti, Binance kullanıcılarının sahip olduğu iddia edilen pasaport ve kimlik kartlarının fotoğrafları “BINANCE KYC KENDİNİZİ BULUN” adlı Telegram kanalında göründüğünde ortaya çıktı .

Binance kripto para borsa müdürü Changpeng Zhao, derhal duruma tepki gösterdi; Yetkili, olayın soruşturma altında olduğunu ve yakında daha fazla bilgi verileceğini vurguladı.

Bir saat içinde Zhao , haberlerin eski olduğunu, sadece farklı bir yorumda bulunduğunu belirten bir yazı yayınladı .

Şu anda herhangi bir KYC kopyasının Binance’ten çalındığını gösteren hiçbir kanıt yoktur. Paylaşılan veriler, ticaret platformu markasının dijital filigranını içermiyor.

Bir süre sonra Zhao, durum hakkında kısa bir açıklama içeren bir videoyu tekrar tweetledi ve bu, verilerin 2018’de üçüncü bir taraf aracılığıyla ağa sızabileceğini söylüyor.

Büyük kripto borsası temsilcilerine  göre , henüz kimliği belirsiz bir kişi 300 BTC talep ederek şirketi tehdit etti . Binance, şantaj yapan kişiyle işbirliği yapmayı reddetti ve bu kişi elinde olduğunu öne sürdüğü verileri yaymaya başladı.

“Her şeyden önce, bu verileri sistemimizdeki verilerle karşılaştırırken tutarsızlıklar var. Şu anda, bu görüntüler sistemimizde basılan dijital filigranı içermediğinden Binance’ten herhangi bir KYC görüntüsünün alındığını gösteren hiçbir kanıt sunulmamıştır. Bununla birlikte, güvenlik ekibimiz, bu görüntülerin kaynağını tanımlamak için olası tüm potansiyel müşterileri takip ederek çalışmakta zor ”dedi.

Binance ayrıca, borsadaki güvenlik servisinin fotoğrafların kaynağını özenle belirlemeye çalıştığını da ekledi. Bu kişiyi tanımlamaya yardımcı olan herhangi bir bilgi için, borsa 25 BTC’ye kadar bir ödül vermeye hazırdır.

Mayıs ayında Binance’in saldırganların 7000 BTC’yi bulan bir hacker saldırısına maruz kaldığını hatırlayın . Tüm kayıplar hızlı ve sorunsuz bir şekilde geçtiğimiz yıl oluşturulan SAFU fonunun karşılanmıştı.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz