single-image

UPS, Blockchain Entegrasyonunu Duyurdu

Bir Amerikan çok uluslu paket teslimat ve tedarik zinciri yönetimi şirketi olan UPS, tüccar tedarik zincirlerini geliştirmek için blok zinciri destekli bir platform oluşturmak için blockchain konusunda gerçek zamanlı analitik uzmanlaşan bir e-ticaret teknolojisi şirketi olan Inxeption ile işbirliği yaptı.

21 Mart’ta yayınlanan basın açıklamasına göre , yeni blok zinciri platformuna Inxeption Zippy adı veriliyor ve şirketlerin ürünlerini tek bir yerden yönetilen ve güvenli hale getirilen birden fazla çevrimiçi kanal üzerinden tüketicilere pazarlamasına ve dağıtmasına yardımcı olacak.

Platform, tüccarların ürünlerinin listelenmesinden müşterilere teslimine kadar tüm ürün tedarik zincirini izlemelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır . Blockchain tabanlı teknolojisi, yalnızca alıcıların ve satıcıların sözleşmeye özgü fiyatlandırma ve pazarlık oranları gibi hassas verilere erişebilmesini sağlar.

Inxeption Zippy blockchain platformu, tüccarlara ürün listelerinden teslimata kadar kesintisiz bir tedarik zinciri yönetimi deneyimi sunar.

Platformu kullanan tüccarlar, aşağıdakiler de dahil olmak üzere, başka bir takım yeteneklerin yanı sıra, UPS’in global gönderim, takip ve lojistik hizmetleri gibi endüstri lideri tedarik zinciri ölçümlerini de alabilirler:

Bir web sayfası oluşturmak ve ürün bilgilerini yüklemek
Siparişleri ve gönderileri zamanlamak ve iadeleri izlemek
Satınalma siparişlerini, toplu siparişleri ve çok modlu gönderileri yönetme
İşlemleri kredi kartıyla işleme, satınalma siparişleri veya finansman
Arama motoru pazarlaması yapmak
Satış ve pazarlama analitiğini inceleme

UPS’in Baş Pazarlama Sorumlusu Kevin Warren’a göre, B2B şirketleri için yüksek düzeyde tedarik zinciri yönetimi kabiliyeti sağlamak istiyorlar, çünkü e-ticaret endüstrisinin büyümesi sadece tüketiciler için hızlı ve rahat alışverişin ötesine genişledi – şimdi işletmeleri de içine aldı.

“Inxeption ile çalışmak, küçük işletmelerin müşterileri için kaliteli hizmet sunmasına ve e-ticarette başarılı olmasına yardımcı olan yenilikçi çözümler üretmenin bir başka yoludur.”

Basın bülteni uyarınca, işletmeden işletmeye (B2B) e-ticaret endüstrisi hızlı bir şekilde gelişti ve 2023 yılına kadar 1.8 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. Bununla birlikte, B2B tüccarlarının çoğunluğunun çevrimiçi ticareti benimsemesi yavaş ve satışların çoğunluğunu doğrudan satış veya üçüncü taraf dağıtım yoluyla yapın.

Tüm bunlar değişmeye açıktır ve B2B e-ticaret, tüccarlara ürünleri pazarlamak ve dağıtmak için daha kolay, daha hızlı ve daha yönetilebilir bir yol sunduğundan, uyum sağlamayan şirketler geride kalır.

Gelişmiş blok zincirleme teknolojisini global lojistik ile birleştirerek, UPS ve Inxeption, B2B satıcılarına çevrimiçi satışları ve gelirleri yeni zirvelere çekmeleri için bir çözüm sunar.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz