single-image

Meksika Merkez Bankası Kripto Paraları Hakkındaki Tutumunu Sertleştiriyor

Son raporlar, Meksika Merkez Bankası’nın finansal teknoloji alanında getirilen yeni yasaları desteklediğini gösteriyor. Bu yasa, kripto alanında daha fazla düzenleme ve kontrol getirmekten yanadır. Şu an itibariyle, yasalar yalnızca herhangi bir kripto teknolojisi ve kripto işlemlerini devre dışı bırakmak için çalışıyor gibi görünüyor. Yasalar bunu, yerel bankacılık sistemlerinin erişilebilirliğini engelleyerek gerçekleştirecek. Bu yapılırsa, kripto borsaları sonunda kapatılacak ve durdurulacaktır. Tüm bunlar, kanunun kripto borsalarını yasaklayan resmi beyanları ile değil, yasaların attığı eylem sırasında gerçekleşecek.

Kripto alanında daha fazla kontrol ve düzenleme sağlamak için bu yeni istek, Meksika Merkez Bankası’ndan geliyor. Kripto dünyasındaki yeni düzenleme ve kontrolün sadece bankaya yarar sağladığı açıktır. Yeni yasanın banka üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğu ve onu kolaylaştıracağı varsayılıyor, ancak uzun vadeli etkiler sadece kripto alanının etkisini ön plana çıkarıyor. Teklif edilecek yeni yasa vatandaşları tam olarak anlamadıkları bir teknolojiden korumayı amaçlamaktadır. Bunu, söz konusu teknolojiyi kullanmak için sınırlandırarak yapmayı planlıyor. Bu, vatandaşları kendileri için gerçekten yararlı olmayan ancak kesin olarak bankanın yararına olacak bir şey yapmaya yöneltmek için bankanın çok açık bir uygulamasıdır.

Neyse ki, insanlar da bu durumda söz sahibi oluyorlar. Altmış gün boyunca bu yeni kuralın getirilmesi hakkında ne düşündüklerini söylemeleri gerekir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz