single-image

Western Union, Ripple’ın Potansiyel Çözümlerini Test Etmeye Devam Ediyor

Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu sırasında, Western Union CEO’su Hikmet Ersek , Ripple ile ortaklığa ilişkin en son gelişmeleri aktardı.

Ona göre, şirket henüz Ripple’ın çözümlerinin şirketin çözüm sistemini geliştirip geliştiremeyeceğini araştırıyor.

“temel nedeni, sistemini gerçekten yönetmek için uzlaşma sistemimizi optimize etmekti. En büyük koridorlarımızdan biri olan Meksika ile test ettik – ABD’den Meksika’ya, pesoya dolar. Anlamanız gerekir ki, saniyeler içinde yerleşik 137 para birimli bir sistemimiz zaten var ”dedi.

Devam etti ve şu an sahip oldukları verimlilikle, Ripple ile aynı verimliliği bulamadıklarını açıkladı .

Öte yandan, bunun yanlış gittiği anlamına gelmediğinin altını çizdi .

“Birkaç kripto para birimi şirketine ve birkaç blok zinciri şirketine yatırım yaptık. Bunu öğreniyoruz, ancak şu anda saniyede 137 para birimine yerleştirdiğimiz sistem çok etkili oldu ve henüz bir alternatif bulamadık. ”

SWIFT ve Western Union’a karşı Ripple
İyi özelliklerinden biri Ripple ‘in çözümler göstermiş edilmiştir onlar, daha ucuz, daha güvenli ve daha hızlı sınır ötesi işlemleri sağlayabilir gerçeği olmuştur.

BeeTech Global, dünyanın dört bir yanından gelen insanlara havale ödemeleri yapmak için RippleNet’i kullanan, Brezilya merkezli bir ödeme hizmetidir.

BeeTech Global’in Ripple kullandıkları için verdiği terimin Batı Birliği’ne kıyasla çok daha düşük olduğu ve işlemlerinin SWIFT’den daha hızlı olduğu kanıtlandı .

Bu kesinlikle evlerinden uzakta çalışan ve sevdiklerine para göndermek isteyenler için mükemmel olacaktır.

Örneğin Euro Exim Bank, Ripple’ın daha gelişmiş çözümlerinden yararlanmak için bankalar ve finans kurumları tarafından on yıllarca kullanılan geleneksel ödeme sistemini kapattı

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz