single-image

Kripto Piyasasının Bu Kötü Günlerinde Bazı İyi Haberlerde Var

Coinbase OTC Ticareti Başlattı

Cheddar’ın bildirdiğine göre , popüler kripto değişim platformu olan Coinbase , bu ayın başlarında yeni tezgah üstü (OTC) alım satım hizmetini başlattı. OTC, bir alıcı ve satıcı arasında doğrudan bir kripto para ticareti yapmak için kullanılan bir terimdir. Bununla birlikte, yeni hizmet kurumsal bir yatırım platformu olan Coinbase Prime aracılığıyla yalnızca kurumsal yatırımcılara yöneliktir.

 

Büyük Bankalar Blockchain Girişimine Katılıyor

Yatırım bankacılığı devleri Goldman Sachs ve Morgan Stanley , CLS blockchain tabanlı ödeme netleştirme hizmeti devreye girdi. İki bankanın, CLSNet olarak bilinen sistemi kullanan bankaların önümüzdeki aylarda katılmaları planlandığı bildiriliyor.
CLS, IBM ve bir dizi büyük banka tarafından desteklenmekte olan ve 2002 yılından buyana gelişmekte olan yabancı para cinsinden alım satımına yönelik yeni  teknolojiyi kolaylaştırmak için geliştirilmiştir. Şimdi, CLSNet bu yılki üretime geçecek olan IBM tarafından desteklenen üçüncü blockchain projesi oldu.

 

Amazon Yeni Blockchain Hizmetlerini Gösteriyor

Teknoloji ve perakende devi Amazon’un bir yan kuruluşu olan Amazon Web Services (AWS), iki yeni blockchain hizmeti başlattı: Quantum Ledger Database (QLDB) ve Amazon Tarafından Yönetilen Blockchain (AMB.) QLDB, şeffaf, değişmez ve merkezi güvenilir bir otoritenin sahip olduğu şifreli olarak doğrulanabilir işlem günlüğü.sağlayan tam yönetilen bir hizmettir.
Bu arada AMB, “sadece birkaç tıklama ile ölçeklenebilir bir blockchain ağı kurmanıza ve yönetmenize izin veren tam olarak yönetilen bir hizmettir” dedi. Eşler arası ödemeleri yönetmek, işlem kredilerini yönetmek ve işletmelerin Sağlayıcılar ve tedarikçilerle işlem yapmasına yardımcı olmak için kullanılabilecek yeni bir hizmettir.
İlginç bir şekilde, geçen yıl Amazon, AWS ile blok zincirine girme fikrini reddetmişti.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz