single-image

Bitcoin “değer deposu” Ethereum “gerçek para birimi”

Amerikalı milyarder Mark Cuban, kripto para birimleriyle ilgili deneyiminden, piyasanın mevcut durumundan ve Bitcoin ve Ethereum’un yükseliş algısının ardındaki nedenlerden bahsetti.
Konuyla ilgili kripto satın aldığını ,almaya devam edeceğinisöyled. kripto alanıyla ilgili en önemli kısım, ademi merkeziyetçilik ve ademi merkeziyetçi finansmanın ortaya çıkmasıdır.

“İnternet oluşmaya başladığında, analog dünyada olanları bozabilecek tüm bu uygulamaları görmeye başladınız. Şimdi, neler olduğuna baktığınızda akıllı sözleşmelerin ortaya çıktığını gördünüz ve merkezi olmadıkları gerçeği, işte oyunu değiştiren şey buydu.”

Ünlü milyarder girişimci, son 25 yılda internet maliyetlerinin, kullanıcıların e-posta depolama gibi belirli hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanabilecekleri noktaya indirildiğine vurgu yapıyor.
2012 yılına kadar Bitcoin’in kullanım durumlarının farkında olmasına rağmen, girişimci, sınırlamalarının onun “çalışmasını” engelleyeceğini düşünüyordu. Ancak, bir değer deposu olduğunu bir kez daha vurguladı. Bu fikir üzerine, “her zaman olumlu” olduğunu iddia sözlerine ekliyor.

İnsanlar Bitcoin’in bir para birimi olduğunu söylediler ve ‘Bu işe yaramayacak.’ Ama tüm zaman boyunca, bunun bir değer deposu olduğunu söyledim, eğer insanları altından daha iyi bir alternatif olduğuna inandırabilirseniz, algoritmik kıtlığı nedeniyle fiyatın yükseleceği kaçınılmaz.
Ünlü yatırımcının portföyünde, kripto para birimleri % 60 Bitcoin,% 30 Ethereum ve diğerleri % 10 seviyesindedir. Ayrıca yatırımcı kripto pazarına daha önce girmediğine pişman olduğunu belirtmektedir.

Benim de çok fazla Ethereum’um var. Keşke daha önce alsaydım, ama dört yıl önce almaya başladım, çünkü bence gerçek bir para birimine en yakın olanı bu (Ethereum).

Amerikalı ünlü milyarderin kripto paralara ve özellikle bitcoin ve ethereum’a bakış açısını açıkça belirttiği bu konuşması bir çok kişi için belkide aydınlatıcı bir söyleşi olmuştur.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz