single-image

Almanya Federal Mali Denetleme Kurumu Kripto Para Birimlerine Karşı Uyardı

Çeşitli düzenleyici ve resmi makamlar yükselen kripto fiyatlarına ve kripto para birimlerine olan artan talebe karşı temkinli davranıyor. BaFin olarak bilinen Almanya Federal Mali Denetleme Kurumu, kripto para birimlerine karşı yeni bir tüketici uyarısı yayınladı .
Mali Düzenleyici, “Son fiyat artışlarına rağmen, Bitcoin ve diğer kripto paralar gibi sanal para birimleri oldukça riskli ve spekülatif yatırımlar” şeklinde bir uyarıda bulundu.
BaFin’in uyarısı, Avrupa Denetim Otoriteleri’nin daha önce yatırımcıları kripto yatırımlarındaki riskler konusunda uyardıktan günler sonra geldi. Aynı zamanda diğer Avrupalı ​​düzenleyici ve resmi denetçiler, küçük yatırımcıları potansiyel kripto risklerine karşı uyarmaya devam ediyor.
Alman denetçi daha önce kripto fiyatlarının yükseldiği Ocak ayında kripto para birimlerine karşı uyarıda bulundu.
Düzenleyici, daha sonra kripto türevleri hakkında ek bir uyarı ile ” Bitcoin , Ether, XRP, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi tanınmış kripto para birimlerinin son fiyat artışları sizi kör etmesin” dedi.

Kripto para ticaretinde özellikle küçük yatırımcılar deneyimsiz oldukları için kolaylıkla para kaybetme riski ile karşı karşıyadır. Çok hızlı para kazanılabildiği gibi aynı hızda kayıp yaşanması da mümkündür. Düzenleyicilerin perakende küçük yatırımcılara yaptıkları bu uyarıları bizde aynen tekrar ederiz.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz