single-image

Vodafone’da Libra Projesinden Çekiliyor

Facebook’un stabilcoin projesi için hoş olmayan bir haber daha, konsorsiyumun bir başka büyük üyesi, Facebook tarafından oluşturulan küresel dijital para girişimi için yönetim konseyi olan Libra Birliğinden ayrıldı bu şirket telekomünikasyon devi Vodafone .

21 Ocak’ta haberlerlerde yer aldı. Raporlara göre, hem Libra Birliği hem de Vodafone 22 Ocak Salı günü şirketin artık kripto para birimi projesini desteklemediğini doğruladı.

Vodafone projeye verdiği desteği geri çekti . Bundan önce, Paypal , Mastercard, Visa dijital müzayede şirketi eBay, Mercado Pago , ve Rezervasyon Holdings Libra Birliği geçtiğimiz yılın Ekim ayından önce projeyi terk etti. Vodafone, Libra Birliği’nin organizasyonundan sonra projeden ayrılan ilk şirkettir.

Raporlara göre Vodafone, düzenleyici kaygılar nedeniyle derneği terk etmediklerini vurguladı.

Vodafone, daha önce Libra için kullanılacak olan kaynaklarını sağlam ve başarılı dijital ödeme hizmeti M-Pesa’ya ayırmak istiyor. Vodafone’dan bir sözcü, şirketin şu an için M-Pesa’ya odaklanarak dünyanın yoksul ve yetersiz hizmet alan nüfusuna ekonomik finansal hizmetler getirmeye odaklandığını söyledi.

“ En başından beri Vodafone’un arzusunun finansal içermenin genişletilmesine gerçek bir katkıda bulunmak olduğunu söyledik. Bu hedefe tamamen bağlı kalıyoruz. ”

Vodafone’un kararından bahseden Libra Birliği politika ve iletişim başkanı Dante Disparte, bunun Libra tasarımı nedeniyle projeyi çok etkilenmeyeceğini söyledi. Şöyle yorum yaptı:

“ Birlik üyelerinin yapısı zamanla değişebilse de, Libra yönetim ve teknolojisinin tasarımı Libra ödeme sisteminin esnek kalmasını sağlar.”

Libra Birliği, 18 Haziran 2019’da Facebook tarafından açıklanan LIBRA’nın bu kripto para birimi projesini denetleyen 20’den fazla şirketten oluşan bir gruptu. Şimdi son çıkışla birlikte Libra Birliği’ndeki şirket sayısı 20’ye düştü. Libra’nın geleceği giderek belirsizleşmekte.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz