single-image

Bakkt’ın Lansmanı Yine Ertelenebilir

New York Borsası’nın ana şirketi olan (ICE) yaptığı değerlendirmede, CoinDesk’in ikinci kez bitcoin vadeli işlem ve saklama platformu Bakkt’ın lansmanını geciktireceğini düşündüğünü paylaştı.

Şirket en son 24 Ocak’ tarihi olarak açıklanan lansmanı bildirmiş ve ertelemişti. Bununla birlikte, ICE, henüz ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) gerekli onayları almadı, onayların şirketin açıklmış olduğu hedefe ulaşması için zamanında bitmesi olasılığı düşük.

Ancak bu demek değil ki, CFTC’nin bu planları onaylamayacaktır. Ajansın iç işleyişini bilen bir kişi yorumunda, 30 Ocak’taki bir lansmanın bile akıl almaz olduğunu, gecikmenin birkaç gün yda daha fazla olabileceğini söyledi.

Özellikle, CFTC, planın düzenleyici tartışmalarına aşina olan kaynaklara göre, Bakkt’ın müşterileri adına bitcoin’i kendisine ait “depoda” tutması için bir muafiyet sağlamalıdır. CFTC düzenlemeleri normal olarak müşteri fonlarının bir banka, güven şirketi veya vadeli işlem komisyonu tüccarı (FCM) tarafından yapılmasını gerektirir.

Yine bir başka kaynak, ajansın Bakkt ‘ın muafiyet talebini incelemeyi bitirdiğini ve Cuma günü komisyona gönderdiğini söyledi. Şimdi komisyon görevlileri önerinin kamuoyuna açıklanıp yorumlanmayacağı konusunda oy kullanmak zorundalar. Ve ardından 30 günlük yorum döneminden sonra, komisyon üyelerinin yorumları okumak için en az birkaç gün zamana ihtiyaçları olacak ve ardından teklifin kendisinin oylanmasına geçilecek.

Pazartesi ve Salı şimdi federal çalışan tatilleri bulunmakta. Dolayısıyla, hükümet yetkilileri kendi izin günlerinde çalışmaya karar vermedikçe, en erken genel döneminde oy kullanması ve dolayısıyla 30 günlük sürecin başlaması Noel’den sonraki 26 Aralık Çarşamba günü olacak gibi görünmekte.

Tüm bu bilgilere bakıldığında , Bakkt’ın 24 Ocak’ta başlattığı hedefin bitiminde herhangi bir oylamaya yol açacak, halkın yorumlarını okumak için gereken zamanı hesaba katmasak bile. ABD hükümetinin çalışamama olasılığı , süreci daha da geciktirecek gibi görünmekte.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz