single-image

BCH’e 51% Saldırısı Hakkında Rapor Açıklandı

Coinbase raporu, BCH’ye yapılan son 51% saldırının belkide daha kötü olabileceğini gösteriyor.

Coinbase araştırmacıları, Bitcoin Cash’e yapılan son % 51 saldırıya ilişkin soruşturma sonuçlarını yayımladılar. Elde ettiği sonuçlar bütün eleştirilerin asılsız olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin Cash ağı, 15 Mayıs’ta, projenin planlanan sert çatal geliştirmesi sırasında saldırıya uğradı. Saldırı, yanlışlıkla BTC SegWit adreslerine gönderilen BCH fonlarını hedef alan iki maden havuzu tarafından koordine edildi. Saldırı, başlangıçta amaçlanan alıcılara 3,655 BCH (yaklaşık 1,39 milyon dolar) gönderilmesine neden oldu.

BTC.COM ve BTC.TOP, Bitcoin Cash ağına % 51 saldırı gerçekleştirdi. “15 Mayıs’ta Coinbase, Bitcoin Cash blok zincirinde derinlik-2 zincirinin yeniden düzenlendiğini tespit etti. Reorg, daha önce harcanamayan ancak 15 Mayıs BCH yükseltmesinin bir parçası olarak kurtarılabilir hale gelen BTC segwit adreslerine hatalı bir şekilde gönderilen BCH fonlarını hedef aldı. ”

Karar, eleştirmenlerin adil payını almasına rağmen, Coinbase raporları bunun gerçekten iyi sonuç verdiğini gösteriyor.

“BTC.top’un kullanıcılar tarafından yanlışlıkla kaybedilen BCH fonlarını geri almak için teknik çözümü aldığını ve fonları kendileri için talep etmekten ziyade alıcılarına göndermeyi seçtiğini dikkate değer buluyoruz” dedi.

Son zamanlarda, Japon Kripto Borsası SBI Sanal Para Birimleri, Bitcoin Nakit’i kaldıracağını açıkladı. Karara neden olan sebeplerden biri % 51 saldırı oldu. Japonca’dan tercüme edilen değişim, “Grubumuzun yönetim felsefesinden hizmet sunmak için sapan ve yatırımcı koruması ışığında bir durumda. Sürekli olarak tedavi edilmemeleri gerektiği belirlendi. ”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz