single-image

Bitcoin Fiyatı 8.300 Dolar’ın Altında

Piyasadaki lider kripto para birimi, son altı ayı düşüş trendinde geçirmişti. Bununla birlikte, bu düşüş trendi, Bitcoin’deki son yükseliş hareketi sırasında birçok kişi tarafından kırılmış olarak kabul edildi ve birçoklarının en azından kısa vadeli bir yükseliş trendi takip etmesini bekledi.

Şimdi, bu sabah itibariyle, Bitcoin fiyatı gece saatlerinde 400 dolardan fazla bir satış başladıktan sonra kısa süreli olarak 8.300 dolardan işlem gördü.

Kripto varlığı şu anda 8.300 dolar ‘ın üzerine geri çıktı, ancak Bitcoin’in destek bulabileceği fiyatlar çok daha düşük olabilir.

Fiyattaki düşüş birçok kişi için şaşırtıcı gibi görünse de, ancak düşüş hareketini etkileyen çeşitli faktörler olabilir.
Özellikle, Bitcoin fiyatı ortalamanın üzerine çıkamadı, bu da daha büyük yatırımcılara kripto varlığının henüz yeni bir yükseliş trendi için hazır olmadığını ve riski azaltmak için varlığı satmaya başladığını göstermiş olabilir.

Bitcoin fiyatı , şu anda 7.500 Dolar civarında olan ortalamayı tekrar test etmek için geri çekilebilir. Desteğin bulunabileceği anahtar seviyeye ulaşmadan önce, kripto para biriminin destek seviyelerini 8.000 dolar ila 8.200 dolar arasında test etmesi, ardından 7.600 dolardan 7.800 dolara düşmesi muhtemeldir.

Bitcoin için kötü bir senaryoda satış baskısı sürerse 7.400 doların altına düşebilir, aksi takdirde sonraki günlerde yeni bir düşük fiyat ayarlanabilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz