single-image

Vitalik Buterin 6.74 Milyar Dolar Değerinde Shiba Inu Yaktı

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, milyarlarca Shiba Inu yaktı ve tekrar haber olarak karşımızda . Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, kripto para Shiba inu yaratıcıları tarafından kendisine hediye edilen 410,24 trilyon Shiba Inu (SHIB) tokenini yaktı yaklaşık değeri 6,7 milyar dolar ve bu konuda başka bir şey yaparsa gereksiz spekülasyonlara neden olabileceğini savundu.

“Cüzdanımda kalan shiba coinlerimin % 90’ını yakmaya karar verdim. Kalan % 10, kripto para birimine benzer değerlere sahip ancak daha uzun vadeli bir yönelimle bir hayır kurumuna gönderilecek, ” diye açıklamada bulundu.
Yakma işlemi kripto paraların kullanılamaz bir hesaba aktarılmasıdır, böylece dolaşımdan uzaklaştırılması, arzı azaltma ve kıtlığı artırma eylemidir. BU eylem genellikle olumlu etkisi olan bir eylem olmaktadır.

Pazar günü Buterin, işlem sırasında 6,74 milyar dolar değerinde olan Shiba Inu (SHIB) 410,24 trilyon adet coin yaktı . Bu miktar ayrıca dolaşımdaki tüm SHIB’nin % 40’ından fazlasını temsil etmektedir. Buterin’in yaklaşık 1,2 milyar dolar değerinde 50 trilyon Shiba Inu coin’i Hindistan Covid Yardım Fonu’na bir kaç gün önce bağışlaması ile yine haber olmuştu. Bağış sonrası birçok SHIB sahibinin öfkesini üzerinde toplamıştı. Coin fiyatı, bu büyük bağıştan kısa bir süre sonra neredeyse % 50 değer kaybetti.
Yakma, SHIB için biraz yükseliş katalizörü görevi gördü.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz