single-image

Bitcoin Şubat 2021’den Bu Yana ilk Defa 43.000 Dolar’ın Altına Düştü

Kripto para piyasası hareketli günler yaşıyor , Bitcoin Şubat 2021’den bu yana ilk kez 43.000 dolar’ın altına düştü. Kripto para varlıklarındaki en son düzeltme,uzun pozisyonlar da dahil olmak üzere 2.4 milyar dolar’dan fazla işlem pozisyonunu tasfiye etti ve 400 milyon dolar değerinde kısa pozisyon kapatıldı. Kripto analiz platformu Bybt.com tarafından yayınlanan en son verilere göre, büyük dalgalanmanın ortasında yaklaşık 304.000 kripto para tüccarı tek bir gün içinde tasfiye ettiler.

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri Pazartesi günü 2 trilyon doların altına düştü. Elon Musk’ın son tweet’lerinin ardından Bitcoin, Ethereum ve bir çok altcoin çift haneli rakamlarda düşüş yaşadı. Tesla’nın CEO’su Pazar günü Bitcoin’i merkezi bir kripto para birimi olarak adlandırdı .Açıklamasının ardından Bitcoin sert bir şekilde düştü ve birkaç saat içinde piyasa değerinin 100 milyar dolardan fazlasını kaybetti.

Kripto para varlıklarının genel piyasa değeri, son çöküşten sonra biraz toparlandı. Bitcoin 45.000 doların üzerine çıkarken kripto para birimleri sabah saatlerinden itibaren yaklaşık 100 milyar dolar ekledi. Ethereum, 3.500 dolara yeniden ulaşmayı başardı. Bitcoin’in kripto piyasasındaki hakimiyeti % 40 civarında seyrediyor.

Piyasaların bir miktar toparlanmasında Elon Musk’un Tesla’nın elindeki Bitcoinleri sattığı konusunun doğru olmadığını sabah erken saatlerde tweetlemesi ardından yükselmesi dikkat çekicidir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz