single-image

Çin Kripto Para Madencilik ve Ticaret Faaliyetlerini Durduracağını Belirtti

Bu gün yapılan yeni bir açıklamanın ardından 40.000 dolar üzerindeki Bicoin^’de yeniden bir satış dalgası yaşanıyor. Bitcoin, Çin Başbakan Yardımcısı Liu He’nin hükümetinin kripto para biriminin madencilik ve ticaret faaliyetlerini durduracağını söylemesinin ardından yaşandı.
Gün içinde Bitcoin 42.000 dolar seviyelerine kadar yükselmiş ardından gelen genel satışlar ve piyasa hareketleri ile 40.000 dolar seviyelerinde yatay bir hareket halindeydi, gelen çin haberi ardından kısa bir sürede 36.000 dolar seviyesine bir düşüş gerçekleşerek 38.000 dolar seviyesinde bir toparlanma girişimi yaşandı.

Liu’nun başkanlık ettiği Çin’in Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi Cuma günü finansal riskleri kararlı bir şekilde önleyeceğini ve kontrol edeceğini söyledi ve daha fazla düzenleme yapılması gereken varlık olarak bitcoin’i seçti.
Çin’in finansal kurumları ve ödeme şirketlerini kripto para birimi işlemleriyle ilgili hizmetler sağlamalarını yasaklamasından ve yatırımcıları spekülatif kripto ticaretine karşı uyardıktan günler sonra sözleri geldi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz