single-image

Ethereum (ETH) Yeni Kurumsal Araçlar Lansmanı

Enterprise Ethereum Alliance’ın işletmelerin blok zinciri üzerinde gelişmesine yardımcı olmak için yeni araçlar ve bilgiler yayınladığı haberi üzerine bugün Ethereum (ETH) fiyatı yüzde 10 arttı.

Standartları geliştirmek ve açık kaynaklı blok zinciri geliştirme için özellikleri tanımlamak için çalışan kendi kendini yöneten bir organizasyon olan EEA, CoinDesk’in Konsensüs 2019 konferansında bu yeni araçları açıkladı . Enterprise Ethereum İstemci Özelliği V3 olarak adlandırılır, ağ izinlerini basitleştirmek için performans ve gizlilik güncellemeleri ile yeni araçlar içerir.

Ek olarak, “Zincir Dışı Güvenilir Hesaplama Şartnamesi V1” adı verilen belirli bir ölçeklendirme ve gizlilik alt kümesinin entegrasyonuyla ilgili talimatlar yayınladı. Şartnamede, gizliliğin ve kaynakların işlevselliğinin geliştirilmesine yardımcı olan bir dizi uygulama programlama arayüzü (API) bulunmaktadır.

Blockchain firmaları Consensys ve R3, kurumsal bankacılık şirketleri Banco Santander ve JPMorgan Chase, Accenture ve EY gibi finans şirketleri ve teknoloji devleri Microsoft, IBM ve Intel dahil olmak üzere çok çeşitli profesyonel gerek birey gerekse kuruluşları kapsayan geniş ve zengin bir üyelik tabanına sahiptir .

John Whelan, Ethereum yazılımını ‘işletime hazır hale getirmek’ için grubun kusursuzlaştırmaya çalıştıklarından bahsetti. Grup ile çalışan Web3 Labs’ın kurucusu Conor Svensson, gelişmiş bir teknik şartname gereksinimi ile ilgili görüşlerini yineledi:

“Teknik özellikler, temel blok zincirleme teknolojisi platformu için ortak bir teknik temel oluşturuyor. Ayrıca, blockchain sistemlerinin temel özelliklerini tanımlamak için ortak bir kelime hazinesi sağlıyorlar ” dedi.

Tüm bu gelişmeler ardından Ethereum fiyat ABD doları karşısında BitMEX borsasında 205 Dolar’a ulaşarak 200 Dolar olan önemli direnç seviyesini geçti. Fiyat, nisan ayının sonundan bu yana 150 dolar civarında olduğu düşünüldüğü zaman nispeten istikrarlı bir şekilde tırmanıyor ve bu da etkileyici bir yüzde 25 artış olduğunu gösteriyor.

Bu ayki ikinci kez, varlık, 7 Mayıs’ta nisan ayının ortasında meydana gelen zararları geri kazandığında yaşanan benzer bir olayın ardından yüzde 10 arttı. Sonuç olarak, göstergeler artık ETH’nin aşırı alım bölgesinde olduğunu gösteriyor. ETH / USD kısa pozisyonları yükseliş eğiliminde olan eth için düşüş gösteriyor, ancak Bitcoin şu anki yükselişini sürdüremediği zaman düşüşe doğru giderse altcoinler de önemli zarar görülebilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz