single-image

Vitalik; “Bitcoin’i bir hesap makinesi ve Ethereum’u bir akıllı telefon gibi düşünün”

Business Insider ile yakın zamanda yayınlanan bir röportajındada , Ethereum’un yaratıcısı olarak tanıdığımız Vitalik Buterin, ikinci kripto Ethereum ile ilgili ilgili görüşlerini paylaştı ve ilk olarak kripto para teknolojisine nasıl girdiğini açıklamaya devam etti.

Vitalik, “2011’de henüz Bitcoin alanı olarak adlandırıldığında” Bitcoin alanına nasıl girdiğini açıkladı . Topluluğa ilk attığı adımlar çevrimiçi ve basılı Bitcoin dergisini kuruyordu ve daha sonra tam zamanlı çalışmak ve bu alana katılmak için üniversiteden ayrıldı.

Bu Vitalik’in kripto para biriminin kullanımındaki genişleme olanaklarını anlaması için kırılma noktasıydı ve daha sonra “yerleşik bir programlama dili olan bir blok zinciri” fikri ile Ethereum oluşturmaya karar verdi .

Bitcoin’in Ethereum ile çözmeye çalıştığı en büyük sorunun ne olduğu sorusuna göre Buterin, Bitcoin’in sınırlı işlevselliği ile ilgili olduğunu düşünüyor : “bir cep hesap makinesi ile bir akıllı telefon arasındaki farkı düşünün: bir cep hesap makinesinin bir şeyi yaptığı yerde Eh, insanlar diğer tüm şeyleri de yapmak istiyorlar; bu nedenle bir akıllı telefonunuz varsa, hesap makinesi de dahil olmak üzere farklı uygulamalarınız olacaktır” . Vitalik, Ethereum’un yaratılış noktasını “sistemin gücünü daha genel amaçlı hale getirerek ve blok zincirine uygulayarak arttırmak” olarak özetledi .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz