single-image

Çin Blockchain Gelişimine 2 Milyar Doların Üzerinde Bütçe Ayıracak

Halen operasyonda olan sayısız kripto ağına güç sağlamanın yanı sıra, blockchain teknolojisi birçok endüstri oyuncusunu büyülemeye devam ediyor ve şimdi dünya hükümetleri katılıyor.

Bu yeni teknoloji kavramı üzerinde satılmaya son hükümet Çin hükümetidir. Çin’in 1.3 milyardan fazla insana ev sahipliği yaptığı göz önüne alındığında, hükümetlerinin şimdi yeni teknolojiyi kullanmayı düşündüğünü görmek ilginç.

Aslında, son bir adreste Çin Cumhurbaşkanı Xi Xiping, ülkenin şu anda blockchain teknolojisini kullanmaya hazır olduğunu doğruladı . IDC’nin yakın tarihli bir raporunda , bu hedefe yönelik çabaların bir parçası olarak Çin hükümetinin, blok zinciri bazlı çözümlerin geliştirilmesine yaklaşık 2 milyar dolar yatırım yapma planları yaptığını ima ediyor. IDC, pazar istihbaratına odaklanan uluslararası bir firmadır.

Daha doğrusu, hükümet 2023 yılına kadar toplam 2 milyar dolar vermeyi planlıyor. 2018 ve 2023 yılları arasında ölçülen ülkenin blok zincirleme kalkınma harcamaları yıllık% 65.7 civarında bir büyüme kaydedecek. Bununla birlikte, Çin hükümeti blockchain teknolojisinin büyümesini ve genişlemesini ve bunun için çeşitli kullanım durumlarının ortaya çıkmasını umut ediyor.

Ağlarının ademi merkeziyetçi doğası nedeniyle, blockchain teknolojisi, eğitim ve sağlık hizmetleri de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde devrim yaratabilecek halka açık, erişilebilir veritabanları oluşturmak için kullanılabilir.

Çin hükümeti blok zincirleme teknolojilerini geliştirmek için iyi para harcıyor olsa da, hala tüm kripto para birimleri kavramına, özellikle de Bitcoin’e karşı çok açık değil. Birkaç yıl önce, hükümet tüm kripto borsalarının Çin’de faaliyet göstermesini yasakladı . Bu, Binance gibi ülkeden çıkan ve Malta gibi daha dost ülkelerdeki üsleri oluşturan değiş tokuşlara neden oldu .

Çin ayrıca, kripto ile ilgili tüm faaliyetleri kendi sınırları içinde de yasaklamıştır. Bununla birlikte, ülkenin bir ulusal şifreleme para birimi yaratmayı planladığına dair bazı söylentiler oldu . İlginç bir şekilde, devlete ait bir Çinli medya kuruluşu, milyonlarca insanı Bitcoin hakkında eğiten içerik yayınlamaktadır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz