single-image

Blockchain Tabanlı Oyun Pazarında Büyük Yenilik

RobotCahe blockchain tabanlı bir sistem ve Gaming Veterans tarafından geliştirilen video oyunları için blockchain tabanlı bir pazar yeri olan RobotCache, bu multi milyarlık endüstrinin blockchain teknolojisi konusunda gittikçe daha ciddi hale geldiğini gösteren bir başka örnek olarak karşımıza çıkıyor.

Robotcache şirketi, 2019 yılında piyasaya çıkacağı tahmin edilen platform için 700 oyun içeren 22 yayıncıya sahip olduğunu açıkladı.
Yayıncılar arasında Paradox Interactive , THQ Nordic , Devolver Digital , Bigben Interactive ve Headup gibi oyun endüstrisindeki iyi bilinen isimler dikkat çekmekte.

Şirketin Web sitesi RobotCache, iki nedenden ötürü blokchain üzerine kurumuştur, satın alınan ve satılan oyunların güvenliğini sağlamak ve kullanıcıların, makinelerini kullanmadıkları zamanlarda pazardaki yerel bir Kripto Varlık olan IRON’a (oyunun tokeni) yapmalarını sağlamak için,” diyor.

Pazarda yeni olan şey, kullanıcılarının daha önce satın aldıkları oyunlarını yeniden satmalarına izin vermesidir.

“Bazı kullanıcılar dijital kütüphanelerinden para kazanmak istiyor. Birkaç ay boyunca oyunu oynayabilir ve sonra geri satabilirler. Edindikleri paraları daha sonra yine oyun almak için kullanabilirler, ”RobotCache CEO’su Lee Jacobson, Venture Beat’a verdiği demeçte.

Kullanıcılar orijinal fiyatın % 25’ini (Token)olarak geri alırken, yayıncılar % 70 (ilk satın alma işleminden sonra % 95) ile ödüllendirilecek ve RobotCache % 5 oranı bir pay alacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz