single-image

Visa, Ethereum Blok Zincirinde Para İşlemlerini Gerçekleştirecek Pilot Program Başlatıyor

Kredi kartı ve ödeme devi Visa, iş ortaklarının Ethereum blok zincirinde fiat işlemlerini gerçekleştirmesine izin verecek bir pilot program başlatıyor. Yeni program, Crypto.com ile yapılan bir işbirliğinin sonucu meydana gelmiştir.
Yeni program sayesinde, kuruluşun ortakları ödeme ağı üzerinden USD Coin (USDC) takas etme olanağına sahip olacak. Crypto.com’un Visa kart programı aracılığıyla gönderilen işlemlerin bir kısım USDC’yi Visa’nın Ethereum adresine gönderecektir. Bu süreci kolaylaştırmak için Visa’nın bakiyeleri, federal olarak yetkilendirilmiş bir kripto bankası olan Anchorage ile bağlantılı olacaktır .Visa, sistemi özellikle USDC, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimleri ile ilgilenen Fintech şirketlerine ve neobankalara sunmaya çalışıyor. Şirket “her gün takas ve hesaplaşma işlemlerinde fiat cinsinden” milyarlarca dolar “olduğunu bildirdi.” Ethereum blok zincirinin kullanılması, bu maliyetleri potansiyel olarak azaltabilir.

Visa’nın Baş Ürün Sorumlusu Jack Forestell, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “kripto-yerli fintech’ler, işlerini ve dijital para birimi form faktörlerinin karmaşıklığını anlayan ortaklar istiyor.”
“Bugün duyuru, işlerini stabilcoin veya kripto para biriminde yöneten fintech’lerin ihtiyaçlarını karşılama yeteneğimizde önemli bir kilometre taşını işaret ediyor.”
Pilot programın duyurusu, Visa’nın bu ayın başlarında Crypto.com ile ortaklık yapacağını duyurmasının ardından geldi . Ortaklık sayesinde Crypto.com, kripto para birimi banka kartının kullanılabilirliğini genişletiyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz