single-image

Visa Haberi Sonrası Ethereum (ETH) Hızla Değer Kazanıyor

Bu gün yapılan açıklamalar ile artık Visa USDC Stabilcoinlerin İş ortakları arasında kullanılmasına olanak verecek bir sistemin pilot çalışması başlatılıyor. İşin ethereum’u ilgilendiren kısmı ise bu stabilcoin’in Ethereum ağı üzerinde çalışıyor olması. Firma, kullanıcılara Ethereum tabanlı stablecoin USDC’de işlem yapma seçeneği sunacağını duyurdu ve eski sistemlerine dolar sabitlenmiş bir kripto para birimini entegre eden ilk büyük ödeme hizmetleri sağlayıcısı oldu.
Pazartesi günü kripto piyasası aslında Cuma günü başlamış olan yükselişlerin etkisiyle zaten 55.000 dolar seviyesiyle pozitif bir atmosfer ile başladı, bitcoin fiyatı doğal olarak Ethereum cephesinde de bir miktar yükseliş sağladı ancak asıl keskin yükseliş Visa’nın Stabilcoin USDC ler için Ethereum ağını kullancağı haberi ardından geldi, gün boyu Ether (ETH) USD karşısında %6 ya yakın bir miktarda değer kazandı.

Ethereum blok zinciri, piyasada bulunan toplam stabilcoinlerin yüzde 74’ünü destekliyor. Visa’nın Ethereum ağı tarafından desteklenen bir stablecoin’e katılımı, blok zincirinin platformuna daha fazla kullanıcı çekme yeteneğini artırdı.
Yakalanan bu artış dalgası Ethereum fiyatını olumlu bir şekilde etkileyerek yukarı yönde 1800 dolar seviyesini geçmesini sağladı ancak bu fiyat artışı yukarı yönde 1950 ve daha yukarıya götürebilir. Aşırı satış durumunda ise Negatif durumda Ethereum fiyatı için 1450 dolar seviyesinde bir destek oluşmaktadır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz