single-image

İsviçre’nin Çevrimiçi Perakendecisi Bitcoin Kabul Etmeye Başladı

Bitcoin kullanımı için önemli bir dönüm noktası olan İsviçre Digitec-Galaxus’un şimdi bitcoin ve diğer bazı kripto para birimlerini ödeme aracı olarak kabul ediyor.

‘BUNU UZUN ZAMANDIR YAPMAK İSTIYORDUK’
Digitec ve Galaxus İsviçreli müşterileri, çevrimiçi alışveriş yaparken şimdi bitcoin ile ödeme yapabilir . BTC’ye ek olarak, kabul edilecek diğer altcoinler arasında Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV), Ethereum (ETH), Ripple ( XRP ), Binance Coin (BNB), Litecoin (LTC), TRON (TRX), OmiseGo (OMG) ve NEO (NEO) var.

“Kripto para birimleri büyüleyici ve e-ticarette önemli bir ödeme aracı haline gelebilir. Bu gelişmeyi desteklemek istiyoruz ” diyor Digitec kurucu ortağı ve İnovasyon Sorumlusu Oliver Herren . “Bunu uzun süre yapmak istedik, ancak süreç uzun zorlu ve çok uzundu.”

Herren, neden bu alternatif ödeme yöntemlerini kabul etmeye istekli olduğunu sorduğunda, Çünkü kripto paranız var ve onları kullanmak istiyorsunuz. Ya da onları gerçek paraya çeviremeyeceğiniz için çünkü bankanız bunu kabul etmiyor. Ya da belki sadece senin ve yeni şeyler denemek istiyorsunuz.

Ancak şirket, bunu, ileriye dönük bir adım olarak konumlandırarak, genç ve teknoloji meraklısı insanlara şans vermek için yaptığını itiraf ediyor.

Şirket, aynı zamanda fiyat oynaklığının da sorun olmayacağını söylüyor. Tüm işlemler üçüncü taraf ödeme işlemcisi Coinify tarafından gerçekleştirilir ve derhal İsviçre Frangı’na çevriliyor.

Ancak, yeni ödeme seçeneği yalnızca önce İsviçre’deki müşteriler için geçerli olacak. Ancak bu girişim başarılı olursa, şirket bu seçeneği Alman müşterilere de sunacak.

Prosedür oldukça basittir. Müşteri, ödeme kısmında “kripto para birimleri” ödeme seçeneğini seçecektir. Daha sonra , belirli kripto para biriminin seçildiği Coinify web sitesine yönlendirilecektir.

Verilen döviz kuru 15 dakika için sabitlenecek ve sayfa, kullanıcının ödemeyi göndermesi gereken bir QR kodunun yanı sıra bir adres gösterecektir.

Digitec Galaxus, kripto para cinsinden ödemeler için herhangi bir ücret talep etmemekle birlikte, Coinify, satın alma tutarının yüzde 1,5’i oranında dönüşüm ücreti talep edecektir.

Şimdi, online perakende pazar lideri bu denli cesur bir adım attığında, rakiplerinin, özellikle de bitcoin benimsemesinin bir temel kazandığı bir ülkede, rakiplerinin takip etmesi muhtemeldir.

Aslında, Switzerlad, bitcoin kullanımı ve blockchain endüstrisi için bir yatak noktası olmuştur. Düzenli olarak kripto para birimi olaylarını ve borsa kripto para birimi bağlı ürünleri piyasaya sürüyor.

Ülke aynı zamanda İsviçre’nin Zug şehrinde, ‘Crypto vadisi’ olarak bilinen bir yer bulan birçok kripto girişime de ev sahipliği yapıyor . Dahası, Zug sakinleri bitcoin kullanarak belediye hizmetlerini bile ödeyebilir .

Ülkenin Federal demiryolu sistemine yönelik tren biletleri bile her istasyon noktasında bitcoin kullanarak satın alınabilir.

Ancak, medya raporlarında pahalı ve opak olarak eleştirilen tren bileti girişiminin aksine, Digitec Galaxus ödeme sürecinin daha kolay ve daha şeffaf olacağını söyledi.

Digitec veya Galaxus’tan bir şey satın aldığınızda, oran 15 dakika için sabitlenecek. Bu, alıcı olarak kötü sürprizlerden korkmanıza gerek olmadığı anlamına geliyor, diyor şirket.

Ek olarak, bu hareket, şirketin donanım cüzdanları ve diğer ilgili ürünler gibi daha fazla şifreli para satma ürünü satmasına da yardımcı olabilir.

Digitec, İsviçre’nin çevrimiçi pazar lideridir ve Galaxus, hızlı ve ücretsiz teslimatla geniş bir yelpazede günlük ürünler sunan en büyük İsviçre çevrimiçi mağazasıdır. Şirket 2018 yılında 992 milyon frank satış gerçekleştirmiştir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz