single-image

Mark Yusko, Bitcoin’i 30.000 Dolarlık Fiyat Seviyesine Taşıyacak Bir Sonraki Hareketindeyiz

Bitcoin, piyasa hacmine göre en yüksek kripto para birimi, bir kez daha 12.000 Dolar seviyesine yükseldi ve beklentiler, mevcut piyasa döngüsünde tüm zamanların en yüksek seviyesinden daha yüksek seviyeye ulaşabileceği yönündeydi. Morgan Creek Capital Management CEO’su Mark Yusko, Bitcoin’i 30.000 Dolar seviyesine çıkaracak olan bir sonraki parabolik harekette olduğumuzu belirttikten sonra inanan birisi.

Bitcoin, Ekim 2018’den Bu yana En İyi Performans Gösteren Varlık Oldu. Rapora göre, Mark Yusko , CNBC’nin Hızlı Para daki röportajında Bitcoin’in en iyi performans gösteren varlık olduğunu ve Ekim 2018’den bu yana olduğunu belirtti. CEO’ya göre, muhtemelen Bitcoin’in Piyasada 30.000 Dolar seviyesinden önce bir düzeltme yapılıyor.

Yusko, Bitcoin’in Ekim 2018’den bu yana yüzde 70’in üzerinde değer kazandığını belirtti. Aksine, borsalar aynı süre zarfında sabit kaldı. CEO ayrıca, borsa için mahkum ve durgunluğa, hisse senetlerinin aşırı değerlendiğine ve faiz oranlarındaki yükselişin zayıf bir ekonomiye işaret edeceğine inanıyor.

Bitcoin 2021’de Muhtemelen 100.000 Dolar olur, Yusko Bitcoin’in 2021’de 100.000 Dolar’a vuracağına inanıyor, bu sadece iyat hedefine ulaşmak için aşırı yüzde kazançlar anlamına geliyor. Bu, aynı fikirden en az endişe verici olabilir ve kripto alanının diğer takipçileri tarafından daha da büyük beklentiler yaratmaktadır.

Bitcoin savunucularından John McAfee’nin açıklaması geldi ve Bitcoin’in 2020’nin sonuna kadar 1 milyon doları kolayca vurabileceğini belirtti. 2019 Nisan’ında , Bitcoin sadece 5.200 dolar civarında işlem görüyordu.

Benzer şekilde, bir milyarder girişimci kapitalist olan Tim Draper, Bitcoin’in birkaç yıl içinde 250.000 Dolar’ a yükseleceğini öngördü . Milyarder, Bitcoin’in defalarca tekrarlanan ölçeklenebilirlik sorunları üzerinde çalışırken bu fiyat seviyesinin teknik işlemlerin tetiklenmesini bekliyor. Bu sorunların çözülmesiyle, dolar yerine Bitcoin’i insanların günlük yaşamlarında alışverişte kullanılmak üzere cazip hale getirebilir.

Öte yandan, Bitcoin’in fiyatındaki son yükselişe, yılın başında 3.000 Dolar civarında işlem yaptığı göz önüne alındığında bugüne gelmesinde birçok faktör katkıda bulunmuştur. Bu faktörlerin bazıları, sanal varlığın kurumsal olarak benimsenmesini ve bazı ekonomilerdeki belirsizliğin insanları Bitcoin’e yönlendiren bir faktör olmasını öne sürüyor.

Bir örnek olarak, her ikisinin de anlaşmaya varacağına dair hiçbir garantinin olmadığı ABD ve Çin ticaret savaşı durumudur . AB’nin ılımlı bir durgunluk içinde olduğuna ve yakında aynı durumun İngiltere’de olabileceği inancı var.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz