single-image

Visa CEO’su Bitcoin ve Kripto Para Planlarını Açıkladı

Visa CEO’su Al Kelly, şirketin Visa kimlik bilgileriyle Bitcoin satın almayı sağlamayı planladığını söyledi. Kelly’nin son açıklaması, Mastercard’ın Şubat ayında kripto para birimi planlarını açıklamasından daha sonra geldi . Kelly, Fortune’s Leadership Next podcast’indeki sohbetinde şirketin Bitcoin cüzdanlarıyla ilgili çalışmayı planladığını söyledi. Şubat 2021’de Visa, şirketin kripto para piyasasına girme çabalarını hızlandırmak için yerli neobank olan First Boulevard ile bir ortaklık duyurmuştu.

“İki şey yapmaya çalışıyoruz. Birincisi, Visa kimlik bilgileriyle bitcoin satın alınmasını sağlamak. ikincisi, bitcoin’in fiat para birimine çevrilmesine ve dolayısıyla Visa’nın kabul edildiği dünyadaki 70 milyon noktadan herhangi birinde anında kullanılabilmesine izin vermek için bitcoin cüzdanlarıyla ilgili çalışmak ”dedi.

Dünyanın Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz pazar günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.750 dolar’ı test etti. Kurumsal cepheden gelen olumlu haberler Bitcoin için yolun oldukça hareketli olacağını göstermektedir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz