single-image

Cardano ADA Coinbase Pro Listelenmesi Sonrası % 20 Arttı

Coinbase, borsanın profesyonel ticaret platformu olan Coinbase Pro’daki desteklenen varlıklara Cardano (ADA) resmi olarak ekledi . En popüler ABD kripto para borsasının teklifini daha da genişletmek ve çeşitli yeni kripto varlıkları meşrulaştırmak için son zamanlarda yaptığı bir dizi hızlı genişleme yolundaki en son hamle oldu.

Ethereum’dan sonra ‘bir sonraki büyük şey’ olarak lanse edilen Cardano (ADA) , yüksek enerji maliyetleri olmadan işlemleri doğrulayan bir proof-of-stake mutabakat protokolü üzerine inşa edilmiş bir başka blockchain platformudur.

Cardano ADA fiyat rallisine, 2020 Aralık ayında 0.12 dolar’dan başlayarak bugün yaklaşık 1.28 dolar’a kadar yükselmesine neden oldu. Cardano, CoinMarketCap verilerinde gösterilen 38 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ve 8 milyar dolarlık 24 saatlik piyasa hacmi ile listenin üst sıralarında yer alıyor .

ADA şimdi listenin 4. sırasına kadar yerleşmiş durumdaydı , ve en büyük kripto varlık sıralamasında 3. olarak bir çok rakibini geride bırakarak Bitcoin ve Ethereum arkasındaki yerini aldı. Önümüzdeki günlerde Cardano performansını takip etmeye devam edeceğiz.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz