single-image

UNICEF Artık Bitcoin ve Ethereum Bağış Kabul Ediyor

UNICEF, Birleşmiş Milletlerin tüm dünyadaki ihtiyacı olan çocuklara yardım eden yardım derneğidir, şimdi bu dernek bitcoin ve ethereum cinsinden yapılan bağışları da kabul ediyor. Kripto para birimlerini kucaklayan ilk BM kuruluşu olan UNICEF ve fon alanını kullananlar, paraların yurt dışına aktarılmasından kaynaklanan ücret avantajından faydalanacaklar. Ayrıca, bağış verenlerin katkılarının çeşitli girişimlere nasıl ödendiğini takip etme imkanı da olacak.

UNICEF bir kripto para cinsinden bağış toplaması, bir ulusal para birimi cinsinden nakit para gibi olmaz. Aksine, bitcoin veya ethereum olarak tutulacak ve fonları iyi bir amaca hizmet edecek. Bu yöntem, bağış sürecinde şeffaf bir izleme zincirini koruyacak ve alıcının gerçek bağış tutarı katkısının neredeyse tamamını almasını sağlayacaktır.

Tabii ki, kripto para birimleri oldukça oynak oldukları bir sır değildir. UNICEF, bağış zamanı ile ödeme süresi arasında değer kaybetmemek için yalnızca kaldıraç oranını kullanacaktır.

Ethereum Vakfı, UNICEF Kripto Para Birimi Fonu’na ilk katkı yapacak kuruluş oldu. Bağışlar, üç okulu finanse etmenin yanı sıra her okulu internete bağlamaya çalışan bir kuruluş olan GIGA’ya yardım edecek. UNICEF, kripto para bağışları için benzer temellere güvenmek zorunda kalabilirç Umarız bu yeni bağış modeli, ihtiyacı olan çocuklar için finansmanı artıracak ve kripto para birimini kabul etmek için daha fazla hayır kurumunu teşvik edecektir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz