single-image

CFTC Başkanı Ethereum Hakkında Konuştu ve Bir Emtia Olduğunu Söyledi

Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ( CFTC ) Başkanı Heath Tarbert, ikinci en popüler kripto paranın emtia olduğuna inandığından Ethereum (ETH) sınıflandırılması hakkında bir ipucu verdi.

Tarbert, bilinen bugün düzenlenen Yahoo Finance Tüm Piyasa Zirvesi’nde, bir meta olarak ETH üzerine kendi görüşünü açıkladı.

“Bitcoin konusunda çok açıktık: bitcoin bir emtiadır. Ethereum (ETH) hakkında hiçbir şey söylemedik . Tarbert, “Ben CFTC’nin başkanı olarak Ethereum (ETH) bir emtia olduğuna dair görüşüm” dedi.

Yakın gelecekte ABD pazarında işlem yapmak için Ethereum türevlerinin komisyon tarafından onaylanacağını söylemeye devam etti.

Ancak, Mayıs ayındaki yaygın raporlar, CFTC’nin gerekli koşulları sağladığı takdirde ethereum benzeri bir gelecekteki sözleşmeyi onaylayacağını ileri sürdü.

CFTC patronu kripto para biriminin ve blok zinciri endüstrisinin önemini kabul etmekte başarısız oldu.

İlginç bir şekilde, ABD’yi blok zincir ve kripto endüstrisindeki diğer teknolojik devrimlere verilen enerjiyi çoğaltmaya ve bu endüstrilerde ön sıralarda yer almaya çağırıyor.

Sert çatallarla geliştirilen kripto para birimleri hakkında konuşan Tarbert, düzenleyicilerin her kriptoyu belirtecin nasıl oluşturulduğuna dayanarak işlemesi gerektiğini belirtti.

“Benzer varlıkların da benzer şekilde ele alınması gerektiğinin bir nedeni var. Temel varlığın, asıl dijital varlığın, bir güvenlik olduğu tespit edilmemişse ve bu nedenle, bir mal olduğu takdirde, büyük olasılıkla, çatallı varlık aynı olacaktır ”dedi.

Tarbert ayrıca finansal düzenleyicilerin bir güvenlik olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmayacağını belirlemek için Facebook’un önerdiği Libra Projesine yakından baktığını belirtti.

Haziran ayının başlarında Coinfomania, CFTC’nin Libra ekibinin kurumun düzenleyici görüşüne girip girmeyeceğini keşfetmek için Libra ekibi ile görüşmelerde bulunduğunu bildirdi .

Kripto para birimleri, sınıflandırılması en zorlayıcı varlıklardan biri olmuştur, çünkü finansal düzenleyiciler hala kriptoları bir güvenlik veya emtia olarak sınıflandırmak için şeffaf bir yaklaşım belirlemeyi bulmakta zorlanmaktadır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz