single-image

Uluslararası Havalimanı Ödemeler İçin Bitcoin Kullanmaya İlgi Duyduğunu Açıkladı

Venezuela’nın en büyük uluslararası havalimanlarından biri, Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlamak için hazırlıklar yapıyor. Simón Bolívar Uluslararası Havalimanı, havalimanı hizmetleri için BTC, DASH ve petro için düzenlemeleri başlattığını duyurdu.

Venezuela’nın uluslararası havalimanı Simón Bolívar Uluslararası Havalimanı, ödemeler için kripto para birimi kullanmaya ilgi duyduğunu açıkladı. Havaalanı, Venezuela’nın başkenti Karakas’ta bulunuyor.

Havaalanı’nın direktörü Freddy Borges, zaman hızla geçtikçe Venezüellalıların da gelişmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, devasa havalimanının, uçuş rezervasyonları ve çeşitli diğer hizmetler için bir ödeme aracı olarak çok sayıda dijital para birimini kabul edeceğini duyurdu.

Ek olarak Borges, Havaalanı yöneticilerinin yakında ülkenin Ulusal Kripto Varlık ve İlgili Faaliyetler İdaresi ile işbirliği içinde yeni ödeme yöntemleri yayınlayacaklarını söyledi.

Havalimanında dijital para birimi ödemelerinin benimsenmesi, Havaalanı’nın Uluslararası iyileştirmelere yönelik taahhütlerini işaretleyecektir. Bunun aynı zamanda ülke içinde ve dünya çapında kitlesel olarak kripto para birimi kabulünü artıracağını belirtti. Ayrıca yönetici, yabancı turistlerin Ruslar da dahil olmak üzere kripto ödemelerinden yararlanacağını da sözlerine ekledi.

Venezuela Merkez Bankası Dijital Para Birimi
Şu anda Venezuela, ulusal para birimine sabitlenmiş yeni bir kripto varlık olan Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) üzerinde deney yapıyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz