single-image

Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyelerine Yaklaştı

Bitcoin sadece geçen ay %27.7 arttı ve şu anda 60.000 – 62.000 dolar arasında işlem görüyor. Düzenleyiciler daha önce fiziksel olarak desteklenen bir ETF’ye izin vermek konusunda isteksizdi. SEC’den yeşil ışık, Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesinin arttığını görebilir.
2021’e yaklaşık 30.000 dolardan başlayan Bitcoin, yalnızca geçen ay yüzde 27 yükseldi ayrıca bu yıl yüzde 97 den fazla yükseldi.

Mevcut fiyat, Nisan ayındaki tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 64.895dolar’ın biraz altında kalan bitcoin için altı ayın en yüksek seviyesini yansıtıyor.

Bloomberg geçen hafta, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun ülkenin ilk Bitcoin vadeli ETF’sinin en kısa sürede işlem görmesine izin vereceğini bildirdi. Haberin ardından Bitcoin de temkinli bir yükseliş başladı ve 60.000 doların üzerine taşıdı.

Bitcoin destekçileri, hareketin, çoğu doğrudan dijital paralara yatırım yapamayan büyük kurumsal yatırımcıların daha fazla benimsenmesine ve dolayısıyla fiyatı daha da yükseltmek için bir nakit akışına yol açacağına inanıyor.

Analistler, enflasyonla ilgili artan endişelerin, varlığın sınırlı arzının yükselen fiyatlara karşı doğal bir korunma olarak görülmesiyle birlikte Bitcoin fiyatını daha da yükselttiğini söylüyor.

ABD SEC, bir süredir fiziksel bir Bitcoin ETF olasılığı konusunda temkinli davranıyor, ancak bu pozisyon değişiyor gibi görünüyor. Yarın 19 Ekim ve Amerika Birleşik Devletlerindeki SEC tarafından onaylanan ETF ilgili yatırımcılar için başlatılacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz