single-image

Max Keizer Bitcoin Türkiye’de Bir Etken Olacak

Keizer Report sahibi Max Keizer, Bitcoin’in dünyayı ele geçireceği konusunda güçlü ve umutlu. Bugün erken saatlerde, Keizer , Twitter’dan Zerohedge’nin gönderisine yanıt olarak , Bitcoin’in yakında Türkler için bir faktör olacağını söyledi.

Türkler ne olacağını biliyor
Zerohedge’e göre, Türk kullanıcılar yıl başından beri güçlü para birimlerini alıp saklıyorlar. Zerohedge’e göre, Türkler güçlü para biriminde 20 milyar dolara kadar bir araya geldiler, çünkü “ne olacağını biliyorlar”. Güçlü para birimi alımı, 2019’da ülkeyi vurabilecek bir durgunluktan kurtulma aracı olabilir.

CNBC’ye göre, uzmanlar 2018’den bu yana Türkiye’yi vurmak üzere olan bir durgunluk olduğunu tahmin ediyor. Tahmin, Türkiye’nin borçlarını tasfiyesini yaklaştırmak için derecelendirme kuruluşları Moody ve S&P’nin derece ve puanlarını düşürmesiyle ilgili.

S&P Global Ratings, “Düşüş, Türk lirasındaki aşırı oynaklığın ve bunun neticesinde öngörülen keskin ödemeler dengesi düzeltmesinin Türkiye ekonomisini zedeleyeceği yönündeki beklentimizi yansıtıyor, S&P Global Ratings bir açıklamada bulundu.

Para birimleri başarısız olan Venezuela gibi ülkeler, büyük ölçüde Bitcoin ve Dash olmak üzere kripto para birimine dönüştü. Venezuela da Bolivar, yerel alımlarda bile işe yaramaz hale gelene kadar yıllarca aşırı enflasyondan adeta acı çektir. Bitcoin transferleri, Petro’nun kendi yağ destekli kripto para birimlerinin piyasaya sürülmesine rağmen ülke vatandaşlarına ayaklarının üstünde durmalarına yardım etmek için bir çıkış noktası olarak işe yaradı.

Venezuela aynı zamanda Türkiye’nin şu anda karşı karşıya olduğu aynı yaptırımlarla ve 80 milyon nüfus yaşayan bir ülke için büyük bir durgunluk tahmini ile karşı karşıya kaldı. Bununla birlikte, Keizer, nakit paranın kaybolacağına ve şu anda Venezüellalılar için olduğu gibi, Bitcoin de Türkler için tek çıkış yolu olacağına inanıyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz