single-image

Trump’ın Tweet’leri Bitcoin İçin İyiye İşaret Olabilir

Kripto severler Twitter’da dün hareketli bir gün geçirdi ABD Başkanı Trump, Bitcoin ve Facebook’un Libra projesi hakkında attığı Tweetlerden sonra değer kazandı .

Donald Trump konuyla ilgili ilk tweet’inde, “Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin hayranı değilim, gerçekte parası olmayan, değeri oldukça değişken ve ince havaya dayanıyor” dedi.

“Facebook ve diğer şirketler banka olmak istiyorlarsa, yeni bir Bankacılık Şartı aramalılar ve hem Ulusal hem de Uluslararası diğer Bankalar gibi tüm Bankacılık Düzenlemelerine tabi olmalılar” dedi.

Aslında kripto para birimleri için , hepsi için bir bütün olarak, tweet’leri iyi haberler olarak yorumlamak mümkündür.

Trump’ın da bildiği gibi, kötü tanıtım diye bir şey yoktur. Kriptoparalar için her şey benimsemekle ilgili. Ama ne olduğunu bile bilmiyorsan nasıl bir şeyi benimseyebilirsin? Trump’ın 62 milyon takipçisine attığı tweet, muhtemelen kripto konusunda çok yabancı olmayan milyonlarca insana ulaştığına emin olabiliriz. Gerçekten de, Google Bitcoin Trump sonrası tweet’i aramada yoğunluk yaşandı.

Coinbase CEO’su Brian, POTUS tweet’lerinin sahip edinilmesine yol açacak dört aşamada üçüncü aşamayı gördüğünü söyledi: “göz ardı edilmek, gülümsemek , savaşmak ve sonra kazanmak”.

Goldman Sachs-destekli Circle genel müdürü Jeremy Allaire, Trump’ın tweet’lerinin tüm zamanların Bitcoin’i için “en büyük boğa sinyali” olabileceğini tweetledi.

Trump’ın tweet’inin yarım saat içinde, Bitcoin değeri yaklaşık % 2 arttı.

Trump bir şey içinse, otomatik olarak , ABD’nin ve dünyanın geri kalanının çoğu diğer tarafı alacak. Başkanlık da umutlu Demokrat Andrew Yang zaten etik kripto tarafında. Trump buna karşı çıkmak sadece konuyu politik hale getirecek ve paketin geri kalanını kendilerini ilan etmeye zorlayacaktır.

Trump, saldırılarını Facebook’a odaklayacak gibi görünüyor, Tarih Donald Trump’ı büyük bir akıl olarak hatırlamaz. Zaten Hak’a karşı taraf tutmayı hedeflediği Facebook’a karşı yönlendirmesi çok daha kolay olacak. Bu sadece sosyal ağın telaşını artıracak, milyarlarca dolarlık düzenleyici kurumları harcamak için ve bu bitcoin’e ve kripto endüstrisinin geri kalanına fayda sağlayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz