single-image

Kahve Destekli Kripto Para Brezilya Firması Tarafından Lanse Edildi

Brezilya’daki kahve çiftçilerinin kısa süre sonra Brezilya kahve çiftliği kooperatifi Minasul’un bu ayın sonunda blok zinciri temelli dijital bir para birimi çıkarmayı planladıkları için kriptodan faydalanabileceklerini açıkladı.

Şirketin başkanı Jose Marcos Magalhaes, yakın zamanda şirketin planını açıkladı. Sao Paulo’daki Global Kahve Forumu’ndaki bir röportajda Magalhaes, belirtecin kahve üreticilerinin destekleneceğini belirterek, çiftçilerin belirteci kullanarak gübre ve çiftlik makineleri de dahil olmak üzere çiftlik malzemeleri satın almalarını sağlayacaktı. Çiftçiler ayrıca yiyecek ve araba gibi tarım dışı ürünleri almak için jetonu kullanabilecekler. Madeni paralar, Minasul’un mahsul besinleri ve makineleri deposu tarafından desteklenecek olan dijital bir pazarda değiştirilebilir.

Daha heyecan verici olan ise, çiftçilerin mevcut ve öngörülen kahve üretimine dayanarak belirteçler kazanabilecekleri. Mevcut hasatın ne olduğuna göre, çiftçiler jeton için% 30’a varan miktarda değişim yapabilecektir. Gelecek sezonun mahsulü için% 20, bundan sonraki sezon ise% 10 toplanabilirler. Bu, çiftçilere esnek, ekonomik ve anlaşılır bir kredi limiti sağlayacaktır.

Minasul, dijital finansman için bir kripto para birimi kullanmanın, çiftçilerin maliyetlerini “noter ofisine kayıt yaptırmak zorunda kalmayacağına” önemli ölçüde düşüreceğine inanıyor.

Brezilya’daki en büyük Arabica-kahve kooperatiflerinden biri olan Minasul, yakın geçmişte dijitalleşmeye yöneldi, ancak kripto para birimleri konusunu içeren bu proje henüz en iddialı.

Kripto Para ve blockchain teknolojisi, kahve endüstrisine girmek için defalarca çaba sarfetti. Blockchain teknolojisi birçok kahve tedarik zincirinde kullanılıyor ve kahveyi tarladan fincana kadar takip ediyor. En iyi bilinen girişimlerden biri, Starbucks ve Microsoft arasındaki fasulyeden filme girişimi. Ayrıca dünyanın en büyük kahve zinciri olan Starbucks’un gelecekte bir noktada kripto ödemelerini kabul edebileceğine dair güçlü işaretler var. Starbucks, kurumsal bir kripto ticareti ve depolama platformu olan Bakkt’daki yatırımcılardan biri olur.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz