single-image

Ripple (XRP) Yeni Bir Yükselişle 1.88 Dolar Seviyesine Ulaştı

Ripple XRP fiyatı, son 24 saatte yatırımcı duyarlılığı pozitif hale geldikçe XRP fiyatı % 30’dan fazla yükseldi. Yeni hareket sonrası % 30’luk bir artıştan sonra Salı günü akşam saatlerinde 1,80 doların üzerine çıktı. Dünyanın en büyük 4. dijital para biriminin toplam piyasa değeri, Ocak 2018’den bu yana ilk kez 70 milyar doları aştı.

XRP fiyatındaki en son yükseliş, perakende tüccarların daha ucuz altcoinlere olan talebindeki artıştan sonra geldi. Fiyat, son 2 hafta içinde 0,55 dolardan 1,88 dolara kadar yükseldi. Bitcoin ( BTC ) ve Ether ( ETH ), kripto para birimleri için 14 Nisan’da Coinbase’in Newyork borsasındaki doğrudan listelemesinin oluşturduğu yükseliş trendinde olduğundan, fiyattaki artış tüm kripto piyasalarını etkilemiş gibi görünüyor.

XRP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple ve iki yöneticisine XRP biçiminde lisanssız menkul kıymetler satmak için açtığı davanın neden olduğu yaklaşık ciddi bir düşüşün ardından 1 Ocak 2021’de 0,17 dolar civarında işlem görüyordu. Ancak yakın zamanda mahkemeden gelen olumlu haberler durumu tersine çevirdi.
Ayrıca bir çok borsada yeniden listelenecek olması muhtemel haberleri de bu boğa koşusunu hızlandırmaktadır.
XRP fiyatı, XRPL’nin benimsenmesine ilişkin son olumlu haberlerden destek alıyor.Bir teknoloji olarak XRP Ledger (XRPL), bu yılın başından bu yana önemli ölçüde benimsendi. Ripple, Mart 2021’de şirketin CBDC’leri desteklemek için XRP Ledger’ın özel bir sürümünü test ettiğini duyurdu.

Oluşan bu olumlu haberlerin etkisini XRP nin fiyat hareketlerinde görmek sanırım Ripple takipçilerini ve ellerinde xrp bulunduran tüccarlar ve yatırımcılar için güzel olmaktadır. Önümüzdeki günlerde yeni haberlerle yeni yüksek seviyelerin gelip gelmeyeceğini göreceğiz.
Ripple ile ilgili olarak dava süreci devam etmektedir, yatırım yapmadan önce dava sürecini ve diğer haber kaynaklarındaki haberleri incelemeniz önerilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz