single-image

Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolar ‘dan Sonra Bir Daha Asla Dört Basamakta İşlem Yapmayacak

Altı aydan biraz daha uzun bir süre önce Bitcoin fiyatının en düşük fiyatı 3.150 Dolar’dan işlem görüyordu. Ayı piyasasını düşük ve en düşük seviyesine düşürdüğü için, şimdiden kripto varlığı, değerinin üç katından fazla işlem görüyor.

Böyle hızlı bir büyüme ile, lider kripto para biriminin durma belirtileri göstermediğini, önemli düzeltmelerden kaçınmadığını ve böyle bir büyüme devam ederse, Bitcoin bir daha asla dört haneli rakamın altına işlem yapamayacağından, şu anda potansiyel olarak “satın almak için son fırsat olarak düşünülebilir.
Kripto Analisti: Dört Haneli bir fiyata Bitcoin Almak İçin Son Şans olduğunu söylüyor. Bitcoin bir daha asla dört haneli bir fiyatının altına düşmeyecek. Her ralli ayı piyasası boyunca başladıktan sonra yaygın bir konu oldu, ancak sonuçta her biri gittikçe daha düşük bir tepe ile sona erdi, kırılan ve Bitcoin’i kimsenin beklememesi için düşüren bir iniş üçgeni yarattı.

Son hızlı yükselme öncesi 6.000 Dolar’ın altına kısa bir yolculuk balinaların kripto varlığını biriktirmesini sağladı. Kimsenin 6.000 Dolar’dan kırılmasını desteklemediği gibi, düşüşün erimesinden kısa bir süre sonra da Bitcoin’in düşüşüne izin verilmedi.
Ama işte buradayız ve Bitcoin bir kez daha 10,000 Dolar’da kritik psikolojik dirençle flört ediyor ve yukarıdaki bir kırılma yepyeni bir boğa koşusunu tetikleyebilir gibi görünüyor.

Aslında, Bitcoin şimdiye kadar oluşturduğu momentum, 200 haftalık hareketli ortalamasına (tabanın yakınında destek olarak aynı önemli gösterge olan), BTC başına fiyatın bir daha asla olamayacağı kadar yüksek bir hızda artmaya başladı. Şu an 10.000 doların çok az altında işlem görüyor.
Kripto analisti PlanB’ye göre – Bitcoin’e bir referans – varlığın 200 haftalık hareketli ortalaması bir kez daha % 5,8 oranında büyümeye başladı. Geçmiş kalıplar, bu oranın sadece boğa eğilimi sırasında arttığını göstermiştir – ve tartışmalı, bir sonraki boğa eğilimi henüz tam olarak başlamadı, görüşünde.

Analist, bunun herhangi birinin dört basamaklı Bitcoin alabileceği en son zaman olabileceğini öne sürüyor.

Son boğa koşusu sırasında, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1000 Dolar’ın üstüne çıktığında, bir daha asla üç haneye geri dönmedi. Son boğa koşusu da 20.000 Dolar’a yükselerek dört basamağı tekrar ziyaret etmeme ihtimalinin üzerinde bir kırılma yaptı.

Kripto pazarına olan ilgi açıkça artmaktadır, Facebook Libra Kripto’su ile sektöre hem olumsuz hem de olumlu olarak ek ilgi göstermeye başlamıştır. Bitcoin, büyük finans merkezlerinin desteğinin artması nedeniyle ve kurumların ilgisini çekecek başka bir boğa koşusuna başlaması mümkündür.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz