single-image

Bitcoin ETF İçin Yeni Olası Adres Japonya

Bu ürünlerin Aralık’ta spekülasyona aşırı derecede duyarlı olduğu görüşü nedeniyle borsadaki kripto bazlı türevlerin ve Bitcoin (BTC) vadeli işlemleri gibi enstrümanların listelenmesine izin verme planlarından vazgeçtikten sonra, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı’nın (FSA) şu anda konuyu araştırdığını (ETF’ler) ) dijital varlıkları takibe aldıklarını bildirdi.

Bloomberg, “ajansın düşüncesine aşina bir kişiyi” öne sürerek FSA şu anda dijital para birimlerini izleyen ETF’lerin sektördeki ilgisini ölçüyor, diyor.

Japonya’daki ETF’lerin perakende yatırımcıların iştahını canlandırabileceği tahmin ediliyor. Rapora göre, Japonya’nın ETF pazarı, ABD’de öne çıkan 3.7 trilyon ABD Doları değerindeki ETF’lerle karşılaştırıldığında sadece 335 milyar ABD Doları değerindedir.

Bilindiği gibi ABD ve Avrupalı ​​düzenleyiciler ETF’leri henüz onaylamadılar, fiyat manipülasyonu veya altta yatan kripto varlıklarının güvenliği konusunda endişeleri öne sürdüler.

Menkul kıymetler avukatı ve kripto para birimi yorumcusu Jake Chervinsky, ABD Güvenlik ve Borsa Komisyonunun (SEC) bir Bitcoin ETF’nin olmasına asla izin vermeyeceğini tahmin ediyor. Chervinsky, bu aracın yakında halka açık olabileceğine dair söylentilere yorum yapan Chervinsky, “SEC, son teslim tarihine kadar bir karar vermezse, önerilen kural değişikliğinin otomatik olarak onaylanacağını ancak gerçekte asla gerçekleşmeyeceğini” söyledi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz