single-image

Tom Lee Bitcoin Ticareti Yapmak İçin Kötü Bir Zaman Olduğunu Söyledi

Bitcoinin artık bilinen bir yüzü olan Tom Lee geri döndü ve S & P’nin bitcoin momentumunu geri kazanması için bir ara vermesi gerektiğini söyledi.

Tom Lee geçmişte bu konuda yorum yapmıştı . Bitcoin ve S&P’nin çok güçlü bağları paylaştığını belirtiyor ve biri düştüğünde diğeri de takip edecek diyerek ekliyor.

Bitcoin savunmasız, ancak tezin bozulduğunu sanmıyorum. Yani, eğer birisi bunu söyleyerek bitcoin’in şimdi kötü bir hikaye olduğunu söylüyorsa, demek istediğim, uzun vadeli yatırımcıların endişelenmemesi gerektiğini düşünüyorum… S & P’nin trendsiz olması bitcoin için iyi değil. Bitcoin yükselişinden önce S & P’nin yeni bir yükseliş yapması gerekiyor.

Borsa aynı Lee’nin tarif ettiği gibi trendsiz. Belli bir hisse senedinde belirgin bir şekilde hissedilmeyen bir hisse senedi gözükürken, bir an bile fark edilir ve yükselir. Bitcoin’in kararsız manevralarını açıklayan çok fazla yukarı-aşağı davranış vardır.

Lee ayrıca BTC fiyatındaki ani düşüşün onun için bir şok olmadığını belirtti. Geçen Temmuz ayında, bitcoin’e karşı duyarlılığı ölçen bir platform olan Bitcoin Misery Index’in nispeten düşük 66’ya ulaştığını ve işler 50’nin altına düştüğünde pazarın başının büyük belaya gireceğini söyledi.

Bununla birlikte Tom Lee, önümüzdeki aylarda bitcoin’in toparlanacağına emin. Bu Mayıs ayında, bitcoin madenci ödüllerinin önemli ölçüde azaltıldığı ve kripto para biriminin çıkartılmasını zorlaştıracak başka bir yarıya ayarlanmış. Bu, BTC’nin arzını azaltacak benzersizliğini artıracak ve potansiyel olarak dolaşımdaki bitcoinlerin değerinin artmasını sağlayacaktır.

Bitcoin fiyatını öngörmek ve tahminlerde bulunmak söz konusu olduğunda Lee kendisine bu konuda gerçek bir isim yaptı. Lee sürekli olarak 2018’de manşetlerde yer aldı hakkında çok konuşulan tahminlere imza attı.Kripto para biriminin fiyatında meydana gelen tüm olumsuz hareketlere rağmen 2017’de olduğu gibi bu yıl Bitcoin’in 20.000 Dolar aralığında biteceği fikrini tekrarlayacağını öngördüğünü ekliyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz