single-image

Büyük Düşüşlerin Ardından Bitcoin ve Altcoinler Düşüş Baskısı Altında

Son bir kaç içindeki en kötü günlerini dün yaşadılar, ana altcoinlerin arasındaki bitcoine karşı trendin yükselişinin ardından tam anlamıyla yıkıcı bir satış geldi. Altcoinlerdeki uçucu dalgalanmalar karşısında bile sabit olan BTC, kilit desteğin altına düştü, bu durum bir satış emri dalgasını tetikledi ve altcoinler düşüş piyasasına bir adım daha yaklaştı.

Lider kripto para yazın başından beri en düşük seviyelerine düştü, BTC 8.000 Dolar ‘ın altına düştü, iki numaralı kripto para ETH 160 Dolar ‘ ın altına düştü, ayrıca Litecoin (LTC) 50 Dolar ‘lık desteğini test etti ve üç numaralı popüler kripto para XRP bu düşüşleri takip ediyor. Beklenmedik bu düşüşün ardından piyasa bir miktar olsun istikrar kazanmış gözüksede, Kripto para piyasası satış baskısı altında kalmaya devam ediyor, bu durum ayı piyasasının büyük olasılıkla devam edeceği ve aşağı yönlü risklerin belirgin kalacağı anlamına geliyor.

BTC, üç ayın en düşük seviyesine ulaşarak, 9,200 Dolar ‘lık kilit destek seviyesini kırmıştır. Bozulma, pazarlarındaki yeni düşüşlerle ve hızlı bir geri dönüşü engelliyor, birkaç gün içinde daha fazla ve ciddi kayıplarla karşı karşıya kalabiliriz.

Kripto para satış sinyalleri, 8,400 Dolar ve 8,200 Dolar ve altındaki 7,600 Doları ve 7,800 Doları arasındaki destek noktaları oluşturmakta ve direnç bölgeleri 9,200 Dolar daha sonrasında 11,300 Doları arasındaki direnç bölgeleri ile birlikte işlem yapmakta.

İki numaraları kripto para ETH dün aylar sonra yine en düşük seviyesine düştü pazardaki toparlanmadan önce 150 Dolar seviyesine yaklaşırken, kripto para Ağustos ayından önceki hızıyla aşağı doğru ilerliyor. Bununla beraber, göreceli olarak daha güçlü bir durumda olduğu düşünülebilir, ancak Ethereum ani düşüş sonrasında satış baskısı altında kalmaktadır.

Destek bölgeleri şimdi 180 Dolar ve 185 Dolar ‘nın altında yer almaktadır kendisine yeni bir yer arıyor ve 200 Dolar ın üzerinde direnç noktaları ise 250 Dolar ‘ın yakınında.

XRP dün düştü, son panik seviyesinin altına düştü .Kripto para bugünkü toparlanma sırasında nispeten güç kazanmıştır, ancak daha geniş bir perspektiften bakılınca , en zayıf altcoinlerden olmaya devam etmektedir ve aşağı yönlü riskler burada çok yüksek görülebilir.

Destek şu an 0.23 Dolar civarında ve direnç seviyeleri ise 0.26 Dolar ve 0.28 Dolar civarında seyrediyor.

Litecoin, kripto para, en düşük seviye sonrası toparlanmaya çalışmaktadır. LTC, 51 Dolar fiyat seviyesine yakın bir destek bölgesi etrafında seyrediyor ve şimdi 56 Dolar civarında bir sonraki ana bölgeye doğru bir hamle yapmak için piyasayla birlikte hareket edebilir.

Genel olarak kripto piyasası başta Bitcoin olmak üzere satış baskısı altındadır, genel trend düşüş yönündedir, küçük düzeltmeler olsa da piyasalar kendini daha düşük seviyelere hazırlamaktadır. Tüm kripto paralar için temkinli olunmalıdır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz