single-image

Amerika’da Teşvik Paraları Hisse Senetleri ve Bitcoin’e Gidecek

Bilindiği üzere ABD Başkanı Joe Biden, amerikan vatandaşlarını corona virüs sebebi ile oluşan ekonomik duruma karşı 1.400 dolarlık teşvik çekleriyle desteklemek için geçtiğimiz günlerde Kurtarma paketini imzaladı. Teşvik çeki alıcıları şimdi bu parayı Bitcoin’e ve hisse senetlerine yatırmayı planlıyor gibi görünüyor.
Mizuho Securities tarafından yapılan son anket, teşvik çeki alıcılarının büyük bir kısmının bu paraları Bitcoin’e yatırım yapmayı planladığını gösteriyor.

Mizuho Securities tarafından yapılan yakın tarihli bir ankete göre , teşvik çeklerinin neredeyse 40 milyar doları Bitcoin ve hisse senetlerine gidebilir. Ayrıca yapılan anket, borsaya kıyasla daha fazla alıcının Bitcoin ile ilgilendiğini ortaya koymakta. Toplam 235 kişiyle anket yapıldı. Ankete katılanların yaklaşık % 40’ı Bitcoin ve finans piyasalarına yatırım yapmayı planladıklarını belirtti . Aynı zamanda ankete katılanların % 61’i, yatırım durumunda Bitcoin’i borsaya tercih edeceklerini söyledi.

Kripto piyasası gibi, küresel borsalar 2021’in başından beri yükseliyor. Son anket sonuçları, perakende tüccarlar piyasaya girdikçe Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için artan talep olduğunu gösteriyor. Genel kripto pazarı, bu yılın başından bu yana nereyse toplamda 900 milyar dolardan fazla arttı.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz