single-image

Bitcoin Yılsonunda 20.000 Dolar Olabilir

Geçtiğimiz günlerde yaşanan büyük kayıplardan sonra, Bitcoin akıllara durgunluk veren bir ralli yaşadı ve % 42’lik bir artış yakaladı. Bitcoin (BTC) 7.500 dolardan neredeyse 10.000 doların üzerine kadar hızlıca yükseldi. Ardından, Lider kripto para 9,500 dolar seviyesinde bir yere düzeltme yaptı.

Bitcoin’in 20.000 dolar ile gerçekçi bir fiyat hedefi olarak şekillenerek bir yılsonu fiyatı yapmasının yolu açık görünüyor. Bu senaryo birkaç uygun koşul meydana gelirse neden olmasın diyebiliriz.

Bitcoin Baskınlığındaki Artış: BTC’nin şu andaki baskınlığı,% 71’in üzerindeki son zirveden aşağıya % 68’dir . Bitcoin kesinlikle çok sayıda altcoin projesine hükmediyor ve rekabeti yalnızca yeterli miktarda likidite olan bir avuç önde gelen madeni paradan alıyor. Ancak BTC, altcoinlere kıyasla daha yüksek bir büyüme potansiyeli sunuyor ve kendisini fiyat liderlerinden biri olarak belirledi. Beklenti, Bitcoin’in, altcoinlere karşı uzun vadeli tutumu % 90’ın üzerinde bir baskınlığa yükselmesidir. Lider kripto para birimi, stabilcoin girişi ile desteklenen en likit varlık olmaya devam ediyor. Büyüyen bir pazar sınırı hakimiyeti, tüccarları çekmeye devam edebilir.

FOMO ve Çinli Tüccarlar: Çinli trader’lar, geçtiğimiz aylarda OKEx, Huobi ve diğer borsalarda faaliyet gösteren Bitcoin fiyat keşiflerinde lider güç olmuştur. Ancak şimdi BTC ticaretine olan ilgi daha da hızlanabilir. Kripto dostu ve blok zinciri özendirici mevzuatın yürürlüğe girmesi 2020 Ocak’ında bekleniyor, bu da büyüme için daha fazla güven anlamına geliyor. Buna ek olarak, Çin Halk Bankası tarafından desteklenen ulusal bir dijital varlığın piyasaya sunulması beklentisidir. Her durumda, Çin merkez bankası ekonomiye önemli fonlar enjekte etti ve bu yuanın bir kısmı kripto alım satımı ile sonuçlanabilir. Çinli tüccarlar sadece Bitcoin’e gitmiyor. Çok sayıda kripto yanlısı haberin ardından , yerel varlıkları olan çok sayıda varlığın fiyatını hemen artırmaya başladı. Bunlardan kazançlar altcoins ayrıca gelecekte BTC’ye dönebilir.

Bakkt Vadeli İşlem Seçenekleri : Bakkt, 9 Aralık’ta bitcoin opsiyon ticareti pazarını açıyor. Türev enstrümanları, borsada işlem gören BTC sözleşmelerinin neredeyse sabit büyümesine katkıda bulunan ek hacimler üretebilir. Bu aynı zamanda BTC fiyatını belli bir yöne çekmek için bir teşvik olduğu anlamına gelecektir. Kripto-kripto değişimlerini etkileyebilecek yeterli “balinalar” ve ardından Bakkt. Vadeli işlem seçenekleri BTC fiyatlarındaki dalgalanmayı dengeleyebilecek ve riske girme riskini önleyebilecek bir pazar oluşturacaktır. Vadeli işlem ve opsiyonların varlığı, kurumsal yatırımcıları riskten korunmak için daha az dalgalanma korkusuyla Bitcoin’e yatırım yapmaya çekebilir. Şimdilik, BTC’nin bir süre güvenini elinde tutması gerekecek. Bitcoin ayrıca ödül yarısından önce yükselmek için uzun vadeli beklentilere sahiptir. Ancak 2019’un son çeyreği çok daha hareketli hale gelebilir.

Sonuç olarak yılsonuna kadar Bitcoin için ayakları yerebasan bir tahmin olarak 20.000 Dolar seviyesine ulaşması oldukça mümkün görünmekte. Fakat Bitcoin ve kripto para piyasalarını takip eden herkes bilir 24 saat bile Kripto para piyasalarında herşeyi değiştirecek kadar uzun bir süredir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz