single-image

Artık Avustralya ve Yeni Zelanda’da Binlerce Coca-Cola Makinesi Bitcoin Kabul Ediyor

En gelişmiş Coca-Cola otomatları ile kripto para ile satın alınabilir Coca-Cola Amatil ağında çalışmaktadır. Bitcoin ile ödeme yapmak için kullanıcıların Centrapay’ın Sylo Smart Wallet’ı olması ve akıllı telefonlarını kullanarak QR ödeme kodunu taraması gerekmektedir.

İlgili ekip haberleri doğruladı. Bitcoin.com Salı günü, kripto para birimi ödeme seçeneğinin her iki ülkede de 2.000’den fazla makinede etkinleştirildiğini ve şu anda yalnızca bitcoin (BTC) kabul edildiğini aktardı. Ancak, şirket gelecekte başka kripto para birimleri eklemeyi planlıyor. Centrapay CEO’su Jerome Faury, entegrasyon karmaşıklığının ve zayıf kullanıcı deneyimlerinin kripto benimsenmesinin önündeki engeller olduğunu ekleyerek şunları söyledi;

Şimdi Avustralya ve Yeni Zelanda’da nasıl çalışabileceğini gösterdik, işi global olarak büyütmek istiyoruz.

“Kuzey Amerika’da bir varlık oluşturduk ve bir sonraki dünyadaki yeniliklerle ABD pazarını hedefleyeceğiz” dedi. Ayrıca, kripto para birimi işlemlerinin satış makineleri ile fiziksel teması azalttığını, bu da covid-19 salgını sırasında tüketiciler için büyük bir endişe kaynağını en aza indirdiğini söyledi.

Hem iOS hem de Android işletim sistemleri için mevcut olan Sylo Akıllı Cüzdan, özel bir elçiyi dijital bir cüzdanla birleştiren bir uygulamadır. Kullanıcılar mesaj gönderebilir, sesli ve görüntülü arama yapabilir. Ayrıca bitcoin ve diğer kripto para birimlerini saklayabilir.

Coca-Cola Amatil, Asya Pasifik bölgesindeki alkolsüz ve alkollü içmeye hazır içeceklerin en büyük şişeleyicileri ve distribütörlerinden biridir. Ayrıca, Coca-Cola Company’nin altı ülkede faaliyet gösteren dünyanın en büyük şişeleyicilerinden biridir: Avustralya, Yeni Zelanda, Endonezya, Papua Yeni Gine, Fiji ve Samoa. Bitcoin ile ödeme yaptığında, işlem sırasında Coca-Cola Amatil’e Avustralya veya Yeni Zelanda doları olarak ödeme yapılırken, Avustralya Finansal İncelemesi, Coca-Cola Amatil’in teknolojiyi diğerlerinde kullanılabilir hale getirmenin Centrapay ile çalışacağını söylediğini ekledi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz