single-image

Tom Lee Bitcoin İçin Her PR Güzel, Trump’ın Tweetleri Dahil

Bir Fundstrat Küresel Danışmanı ve Kurucu Ortağı olan Thomas Lee birkaç gün önce gerçekleşen Bitcoin (BTC) düşüşünde gerçekte olduğunu açıkladı ve yorumladı.
Ayrıca Bitcoin için Google aramalarındaki son düşüşle ilgili endişeleri de ele aldı, “Bitcoin’in arama trafiğinin düşük olması gelince, bunun iyi bir işaret olduğunu düşünüyorum. Bu Bitcoin’deki artışa büyük bir yutturmacanın eşlik etmediği anlamına geliyor. ”

Arama analizi hizmeti Google Trends’e göre, Google ABD’den gelen Bitcoin aramaları, Haziran ayının sonundaki zirve noktalarından bu yana yaklaşık% 45 oranında azaldı.

eToro’nun baş analisti Mati Greenspan, Gazette de Tom ile aynı fikirde olduğunu söyledi.
“Haziran ayında pazar çok fazla ısındı ve biraz soğuduğunu görmek harika.”

Kripto Hakkında Konuşan Trump Büyük Bir Fırsat, Ama en baştan başlayalım. Geçtiğimiz hafta ABD Başkanı Donald Trump, “yasadışı davranışı kolaylaştıran” “ince havaya dayalı” “uçucu” kripto para birimlerinin “hayranı olmadığını” ilan etti. Trump, daha çok ABD Doları olarak adlandırılan “güvenli ve güvenilir” bir para birimi tercih ettiğini ekledi.

Donald Trump kripto hakkında konuştu! Fiyat açısından bakıldığında, Trump’ın değer kaybettiği sözleri, dengede Bitcoin için olumlu.

Bu tweet, kripto para birimlerinin şimdi genişleyen bir varlığa sahip olduğunun ve halkın konuşmalarını meşgul ettiğini gösteren bir kanıt. Bu aynı zamanda Bitcoin’in fiyatı için de oldukça olumludur çünkü BTC’ye olan ilgisinin güçlü en yerden bir onay aldı.

Trump, zamanını vererek, ABD’nin güç yapısının yüksek seviyelerindeki insanların kripto para biriminin teknolojisinin kendisine getirdiği zorlukları fark ettiklerini ortaya koydu. Trump’tan önce, Bitcoin’in altın yatırımına benzer şekilde çalışan, spekülatif bir değer deposu olduğunu önerdiğinde Twitter’ı kriptoyu sallayan ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell olduğunu da unutmayalım.

Herhangi bir PR İyi Bir PR denilebilir (reklamın iyisi kötüsü olmaz, reklam reklamdır)
Ancak Lee konuyla ilgilendi ve ona göre Trump’ın tweet’i Bitcoin’e daha fazla dikkat çekmenin istenmeyen etkisine sahip olacak. Trump’ın Facebook’un Libra ve kripto para birimleri olan Bitcoin’i küçümsemediğini, genel olarak “diğer % 99’u Bitcoin’den % 99 daha bilinçli” kıldığını ve Trump’ın “Kötü tanıtımın hiç tanıtım yapmamaktan iyidir” ifadesini yeterince eğlenceli kıldığını belirtti.

Olması gerektiği gibi, herhangi bir PR’nin iyi bir PR olduğu açıktır. Bitcoin sadece halkın dikkatini çekiyor. FUD ya da yükseliş haberi olsa bile farketmez. Lee, kripto para biriminin popülaritesinin artması ve daha yaygın tutulmasıyla, Bitcoin’in emtialara ve geleneksel pazarlara olan makro bağlantısının, şifreleme para birimi ile borsa arasında daha fazla korelasyon sağlayacağını söylüyor.

Bu ona göre kötü bir şey gibi görünmüyor çünkü mevcut borsalar ve büyük miktarlarda kripto tutan bir miktar büyük cüzdan var. Lee, bu tür şiddetli bir oynaklık olmasının sebebinin tam olarak bu olduğunu düşünüyor. Ayrıca, daha fazla kurumun kripto para birimi ile çalıştığını – daha fazla fiyat ve likidite artacağını düşünüyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz