single-image

Ethereum Kurucu Ortağı Çinli İnternet Devleriyle Biraraya Geldi

Çin merkezli bir yazar ve konuşmacı olan Matthew Brennan’ın tweetinde, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Pekin’deki Dragonfly Crypto Summit’teki bazı Çinli yatırımcılar ve internet devleriyle birlikte fotoğraflandı.

Buterin , Sequoia Capital China’nın kurucu ortağı Neil Shen ile birlikte fotoğraflandı; Ceyuan Ventures ve Dragonfly Capital’de kurucu ortak olan Bo Feng; Meituan Dianping’in CEO’su Wang Xing ve Dianping’in kurucusu Tao Zhang.

Özellikle Çin içerisinde çok büyük isimlerdir. Shen, 2018 ve 2019 yılları arasında Midas’ın Dünyanın Lider Teknoloji Yatırımcıları Listesinde birinci sırada yer alırken, Meituan Dianping, Çin’in halka açık en büyük ikinci internet şirketidir.

Ne tartıştıkları veya bir araya gelme amaçlarının ne olduğu belli değildir, ancak, bu şirketlerin doğasını araştırmaktan biraz önce, onların zincirleme iknalarına dayanarak Ethereum gibi bir şeyi yatırma ve geliştirme ilgi gösterebilecekleri açık. .

Sequoia Capital China, yeni başlayanlar için, fintech sektöründeki tohum aşaması, orta aşama, geç aşama ve büyüme yatırımlarına odaklanan bir yatırım firması. Blockchain ve cryptocurrency, fintech’in en sıcak ürünlerinden bazıları olması nedeniyle, Buterin ile bir toplantı Shen ve şirketi için anlamlı olacaktır.

Öte yandan, Ceyuan Ventures, altı farklı blok zinciri ve kripto para birimi işinde 36 milyon dolar yatırım yaptığı bildirilen nispeten yeni bir yatırım fonudur. Bunların arasında Trip.io, Basis ve Mars Finance gibi en çok tanınan kişiler bulunmakta.

Geçen yıl, Dragonfly Capital’in kripto-para birimi girişimlerine yatırım yapmak fonu için 100 milyon dolar kazandığı bildirildi – kripto ekonomisinde Doğu ile Batı arasındaki boşluğu kapatmaya odaklanıldı.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde büyük yatırımcılar firmalarının Ethereum etrafında döndüğü anlaşılabilir olsa da, Çin’in en büyük talep üzerine gıda dağıtım şirketi Meituan Dianping’in, 4,2 milyar dolar ‘lık artış sağlaması önemli bir durumdur.

Bu önemli Çinli yatırımcıların ve İnternet şirketlerinin Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ile görüşmesi Ethereum geleceği açısından neler sağlayacak? Ethereum 2.0 için daha fazla fon mu arıyor yoksa bu şirketler blok zinciri tekliflerini artırmak mı istiyor?

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz