single-image

Tayland SEC Daha Fazla İnovasyon İçin Kripto Yasasını Değiştirmeyi Planlıyor

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), yasaları kripto varlıklarına karşı daha elverişli hale getirmek için 2020’deki dijital varlık işletme düzenlemelerini değiştirmek istediği bildiri.

Yerel haber kuruluşu Bangkok Post tarafından yayınlanan bir rapora göre, Thai SEC, gelecek yıl dijital varlıkların iş yönetmeliklerinde “yatırımcıları gereksiz risklerden korurken” dijital varlıkların büyümesini kolaylaştırmak için bir dizi değişiklik yapmayı planlıyor.

SEC genel sekreteri Ruenvadee Suwanmongkol “Regülatör, piyasa ortamına uygun kural ve düzenlemeleri uygulamak için esnek olmalıdır.”
“Örneğin, kanunlar modası geçmiş olmamalı ve özellikle yeni dijital varlık ürünleri için pazarın ihtiyaçlarına cevap vermeli ve küresel pazarla rekabet edebilmelidir. Olası engelleri keşfetmemiz gerekiyor. ”

Ruenvadee, SEC’nin kripto varlık inovasyonunu teşvik etmek istediği halde, düzenleyici kurumun da tüketicinin korunmasıyla ilgilendiği konusunda uyarılarda bulundu.

Eski SEC genel sekreteri Rapee Sucharitakul, geçen yıl yaptığı açıklamada “Mevzuat ayrıca, yatırımcıları sahtekâr kişiler tarafından sahtekarlık ve aldatma riskinden, kara para aklama ve dijital varlıkların yasal olmayan finansal işlemleri kolaylaştırmak için sömürme riskinden korumayı ve dijital varlıkların yasal kullanımlarını kolaylaştırmak için düzenleyici netliği sağlamayı amaçlıyor.”

Şimdiye kadar yalnızca 5 Taylandlı şirkete ülke içinde faaliyet göstermesi için kripto varlık değişimi lisansı verildi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz