single-image

Signature Bank Gerçek Zamanlı Blockchain Ödemeleri için New York Onayını Kazandı

New York merkezli Signature Bank, gerçek zamanlı ödemelerin hızlandırılması için bir blockchain mimarisine dayalı bir dijital ödeme platformu başlatıyor.

Salı günü açıklanacak olan Signet platformu, bankanın müşterilerine 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren günün herhangi bir saatinde ödeme yapmalarına olanak verecek. Signature Bank, yapılan tüm işlemlerin güvenli olacağını, işlem ücreti gerektirmediğini ve üçüncü taraflardan kaçınacağını iddia ediyor. Fonlar doğrudan bir müşteriden diğerine gönderilecek.

Bununla birlikte, müşteriler için minimum 250.000 dolarlık bir hesap bakiyesi gerekliliği olacak.

Blockchain altyapısı kullanarak blok değişimi ve yerleşim teknolojisi üzerine odaklanmış bir başka New York merkezli firma olan trueDigital Holdings LLC ile birlikte inşa ediliyor. Şirket öncelikle finansal piyasalara hizmet verecek.

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanından (NYDFS) hizmet sunmak için onay aldı . Ayrıca, Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) Sigortası mevduat kabul etmek için “yasal sigorta edilebilir miktarlara kadar” onayladı.

Bir bildiride, Signature başkanı ve CEO’su Joseph DePaolo, NYDFS’den alınan onay için “memnuniyet verici” olduğunu belirterek, düzenlenmiş inovasyonun bankanın platformunu oluşturmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Signature Bank’ın yönetim kurulu başkanı Scott Shay, bazı endüstrilerin, enerji dağıtımı ve tezgah üstü alım satım masaları dahil olmak üzere gerçek zamanlı işlemlerden yararlandığını açıkladı.

“Signet, Signature Bank’ı ticari dijital ödemelerin en üst seviyesine koyacak” diye ekledi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz