single-image

Pakistan Hükümeti Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimleri İçin Madencilik Çiftlikleri Kuracak

Reuters tarafından yayınlanan bir rapora göre, Pakistan hükümeti Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine madencilik çiftlikleri kurma planını hayata geçirmek için bir pilot program başlatacak. İki hidroelektrik santralden güç alan ve Khyber Pakhtunkhwa eyaletine dayanan ulusal program , şu andaki kripto pazarındaki mevcut ralliden belirli bir gelir elde etmeyi amaçlıyor .

Eyalet hükümetinin bilim ve teknoloji danışmanı Zia Ullah Bangash şunları söyledi, “İnsanlar yatırım için bize geliyorlar ve biz onların Khyber Pakhtunkhwa’ya gelmelerini, biraz para kazanmalarını ve eyaletin de bundan kazanç sağlamalarını istiyoruz.”
Khyber Pakhtunkhwa eyaleti, kripto madenciliği faaliyetleri için uygun hava koşullarına sahiptir. Devlet kurumu, kripto madenciliği uzmanlarını, komite tarafından sağlanan bir web sitesini kullanarak konuya ağırlık vermeye çağırdı. Bangash şöyle dedi , “Halk arasında farkındalık yaratmak için yakında bu konuda seminerler düzenlenecekti. Alt komiteler bir sonraki toplantıda önerilerini sunmak üzere kurulacak. Teknik komite, kripto madencilik çiftlikleri de dahil olmak üzere hidroelektrik santralinin kullanımı hakkında ayrıntılı bir rapor sunacak”

2 Aralık’ta Khyber Pakhtunkhwa Meclisi, Pakistan’da kripto para birimlerini ve kripto madenciliğini yasallaştırma kararı alan ilk eyalet oldu . Pakistan Teknoloji Hareketi Başkanı Waqar Zaka, örgütün girişimi tüm ülkeye yaymak için çalıştığını söyledi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz