single-image

Suudi Arabistan’daki Bir Banka Ripple Destekli Sınır Ötesi Transfer Hizmetini Başlattı

Suudi İngiliz Bankası olan (SABB), bu hafta Ripple destekli Anında Sınır Ötesi Transfer Hizmetini hayata getireceğini açıkladı.

Bir basın açıklamasına göre, bu açıklama Riyad’daki Mali Sektör Konferansında yapıldı . SABB’nin amacı “dijital dönüşüme ve müşteri deneyimini zenginleştirmeye yönelik stratejik planı” gerçekleştirmek.

Bu yılın başlarında, bu banka Ripple ve blockchain ağı ile ortaklık yapan ilk gruplardan biriydi. Suudi Arabistan Para Otoritesi (SAMA) altında yaptı ve o zamandan beri Rupi sınırlarını geçebildi.

SABB Kurumsal ve Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Majed Najm, bu konuda yorum yaptı:

“Bu adım, Banka’nın müşterilerine en iyi bankacılık hizmetlerini sunma, mevcut en son teknoloji ve küresel bankacılık ürünlerinden faydalanma ve müşterilerimiz için zaman ve emek tasarrufu için yöntemler ve araçlar oluşturma çabalarının bir parçasıdır. Bu aynı zamanda Banka müşterilerinin perakende veya kurumsal sektördeki hedeflerine ulaşma konusundaki lider konumumuzu korumak ve SABB’nin Krallığın önde gelen global bankası olma vizyonunu desteklemek ”dedi.

SABB’nin “Ripple” yoluyla “Blockchain” teknolojisini piyasaya sürerek müşterilerine daha hızlı, daha güvenli ve daha şeffaf sınır ötesi ödeme hizmetleri sunduğunu belirterek devam etti. Hindistan Rupisinin bu teknoloji kapsamında kabul görmeyi görecek daha fazla para biriminin başlangıcı olduğuna inanıyor. “Bu plan müşterilere değerli bir hizmet sunmayı ve yakın gelecekte daha fazla ülke ve para birimi arasında bağlantı kurmayı hedefliyor.”

SABB gelişmekte olan teknolojileri zorlamayı seven bir gruptur. Bunu hem uluslararası hem de yerel bir şekilde yapıyor. Alan, blockchain’in çevrimiçi ticaretin geleceği olduğunu anlamış görünüyor . Ve aynı zanmanda bu hiçbir hükümetin kaçırmaması gereken bir gelecek olduğunun.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz