single-image

eTrade Online Ticaret Platformu, Bitcoin ve Ethereum Kullanımına Hazırlanıyor

Bir büyük oyuncu daha kriptoyu benimseme ana akımı için harekete katılıyor. Çevrimiçi ticaret platformu E * Trade, Bloomberg’e bir kaynak kaynak tarafından bildirildiğine göre kripto alım satım hizmetleri sunmaya hazırlanıyor . Bunu yaparken, platform kripto alım satım hizmetleri sunarak müşterileri arasında önemli bir ivme yapmış olan yakın rakip Robinhood’a katılacak.

ETrade, kullanıcılarının çok çeşitli finansal varlıklarla işlem yapmalarını sağlayan çevrimiçi bir işlem platformudur. Bunlar arasında ortak hisse senetleri, tercih edilen hisse senetleri, opsiyonlar, borsa yatırım fonları ve vadeli işlem sözleşmeleri bulunmaktadır. Aynı zamanda marj kredilerinin yanı sıra çevrimiçi bankacılık hizmetleri de sunmaktadır.

New York merkezli şirket, çevrimiçi ticaret endüstrisinde devrim yaratan şirketlerden biri olmuştur. Bu yeni elektronik platform ürünleri, genç müşterilere stressiz bir ticaret ve yatırım yöntemi kazandırdı. Sonuç olarak yeni ve benzersiz bir yöntem olarak ortaya çıktı.

Edinilen bilgilere göre ETrade önce belirtilen kaynak olan Bitcoin ve Ethereum’i entegre edecek. Gelecekte, diğer kriptoları eklemeyi düşünecek.

Bu konuda kripto ticareti yaparak, ETradee, Bitcoin ve Ethereum’u beş milyondan fazla yeni kullanıcıya sunacaktır. Bu, kriptoların ana akım benimsenmesini zorlamada uzun bir yol olabilir. 2018 yılında, firma günlük ortalama 280.000 işlem gerçekleştirmiştir. Ağırlıklı olarak genç olan bu canlı pazar hızla kriptolara kucak açabilir.

ETrade bu gelişme hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Bu nedenle, kripto alım satım hizmetlerinin ABD’de kullanılıp kullanılamayacağı veya programı birkaç etapla kontrol edip edemeyeceği açık değildir. Önceden, bazı kripto ticaret firmaları bazı eyaletlerde faaliyet göstermek için lisans almakta zorlanmıştı .

ETrade asıl rakibi Robinhood zaten oradaydı ve bunu yaptı. Robinhood, epey bir süredir kripto ticareti hizmetleri sunuyor. Platform kripto alım satım servisini gerçekleştirdiğinde, kullanıcı sayıları ETrade işleminin gerisindeydi. Ancak kripto duyurusunu takip eden birkaç ay içinde yoğun bir kullanıcı trafiğinden sonra ETrade’i geçti.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz